Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraińcy sięgają po Polaków. Nowy kierunek emigracji dla naszych specjalistów

Paweł Stańczak został oficjalnie wiceprezesem Ukrtransgazu, spółki zarządzającej ukraińskimi gazociągami i składami gazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały Prasowe)
Stańczak w latach 2003-2005 odpowiadał za utworzenie polskiego operatora gazociągów przesyłowych Gaz-System S.A.

Polak będzie przygotowywał plany rozwoju spółki oraz reprezentował ją przed administracją publiczną. Do jego kompetencji będzie należała także polityka finansowa, naukowa, prawan, społeczna, techniczna, antykorupcyjna czy informacyjna. Stańczak ma także zajmować się inwestycjami firmy – pisze biznesalert.pl.

- Jestem zaszczycony dołączeniem do zwycięskiego zespołu i profesjonalnej firmy, która zawsze radziła sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami przy zapewnianiu stabilnych dostaw gazu do odbiorców w kraju i za granicą. Mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie praktyczne w Polsce się przydadzą. Razem możemy zrealizować rozdział właścicielski i stabilną pracę operatora systemu przesyłowego gazu na Ukrainie – powiedział Stańczak.

Mróz, brak ogrzewania i propaganda Kremla. Zamieszanie z gazem na Ukrainie

Jest on kolejnym Polakiem, który znalazł zatrudnienie w dużej, ukraińskiej firmie. Wcześniej prezesem ukraińskich kolei był Wojciech Balczun. Zrezygnował on ze stanowiska w sierpniu ubiegłego roku po zaledwie czternastu miesiącach na stanowisku. Natomiast szefem Ukrawtodoru, czyli państwowej ukraińskiej agencji drogowej, ciągle jest Sławomir Nowak, czyli były szef resortu transportu w rządzie Donalda Tuska.

Kandydatura Stańczaka została zatwierdzona przez radę nadzorczą Naftohazu (Ukrtransgaz jest jej spółką zależną) latem ubiegłego roku. Wcześniej obecny wicperezes Ukrtransgazu pracował w PGNiG-u. W latach 2003-2005 odpowiadał za utworzenie polskiego operatora gazociągów przesyłowych Gaz-System S.A.

Tagi: gaz, .gaz, ludzie, wiadomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-02-2018

mirojeden specjalista zegarkowy gangster juz uzdrawia banderowców

22-02-2018

TBPOLACY TO TĘPY LUD ZAMIAST MNIEJ Z MNIEJSZYMI KWALIFIKACJAMI DO KWALIFIKOWAĆ TO WOLĄ BANDEROWCÓW ABY WAM TEN SYF BOKIEM WYSZEDŁ !!!

22-02-2018

TBPOLACY TO TĘPY LUD ZAMIAST MNIEJ Z MNIEJSZYMI KWALIFIKACJAMI DO KWALIFIKOWAĆ TO WOLĄ BANDEROWCÓW ABY WAM TEN SYF BOKIEM WYSZEDŁ !!!

Rozwiń komentarze (5)