Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piotr Voelkel o sukcesji w Grupie Vox: Potrzebowaliśmy dobrego coacha

- To był proces dużo trudniejszy niż się pierwotnie spodziewałem - mówi o o procesie przekazania firmy synowi Piotr Voelkel, założyciel Meble Vox. - Szczęśliwie w porę obaj doszliśmy do wniosku, że lepiej poszukać wsparcia. Był nim mądry, dobry coach - tłumaczy. Obecnie milioner nie zajmuje się już swoją firmą meblarską, ale na "biznesowej emeryturze" pilnuje innego biznesu - szkół SWPS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)

- To był proces dużo trudniejszy niż się pierwotnie spodziewałem - mówi o przekazaniu firmy synowi Piotr Voelkel, założyciel Meble Vox. - Szczęśliwie w porę obaj doszliśmy do wniosku, że lepiej poszukać wsparcia. Był nim mądry, dobry coach - tłumaczy. Obecnie milioner nie zajmuje się już swoją firmą meblarską, ale na "biznesowej emeryturze" pilnuje innego biznesu - szkół SWPS.

Piotr Voelkel przyznał, że coach uzmysłowił mu, że przy sukcesji tak dużej firmy "liczą się emocje nie tylko jego, ale także załogi".

- Proces był trudny, ale wzorcowy w porównaniu z tym, co dzieje się w firmach moich przyjaciół - dodał milioner.

Obecnie jego syn rozwija sieć sklepów meblowych, produkcję mebli, dba także o zwiększenie eksportu, córka zajęła się spółką Concordia Design. Piotr Voelkel pracuje nad rozwojem SWPS Uniwersytetów Humanistycznospołecznych (wcześniej Szkoły Wyższe Psychologii Społecznej).

- Najważniejsze, że to daje mi dużo obowiązków. Ten coaching też mi pozwolił zobaczyć, jak daleko mogę nadgorliwością, gotowością do pomagania synowi de facto zdewastować nasze relacje. Najbardziej niebezpieczne jest to, że moje zainteresowanie synem i poszukiwanie miejsc, w których mógłbym mu pomóc, będzie de facto sposobem na to, żeby go upokorzyć, pokazać, że sobie nie radzi - dodawał.

Tagi: eec 2016, voelkel, ludzie, wiadomości, gospodarka, manager, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-06-2016

TomekProwadzący naprawdę nie ma pojęcia o coachingu - to bardzo widoczne. Ignorancja połączona z domieszką chyba zazdrości. Oj, Panie Prowadzący - proszę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)