Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

3,4 mln dolarów za lunch z Warrenem Buffettem

15
Podziel się:

Anonimowa osoba za ponad 3,4 mln dolarów wylicytowała możliwość zjedzenia obiadu z legendarnym inwestorem giełdowym Warrenem Buffettem. Osoba ta wygrała aukcję, której dochody zasilą fundację charytatywną w San Francisco.

3,4 mln dolarów za lunch z Warrenem Buffettem
(Lorenzo Ciniglio / Polaris)
bESkflhN

Dokładna kwota to 3 456 789 dolarów. Jest równa dotychczasowej rekordowej sumie, którą zebrano w 2012 roku.

Tegoroczna aukcja na portalu eBay trwała od ubiegłej niedzieli do piątku wieczorem. Sześć osób zgodziło się zapłacić ponad 2 mln dolarów za lunch z Buffettem, zwanym "Wyrocznią z Omaha". Dochody z aukcji zasilą fundację charytatywną Glide w San Francisco. Oferuje ona darmowe posiłki, świadczenia medyczne, opiekę nad dziećmi, mieszkania i szkolenie zawodowe dla osób najbiedniejszych i bezdomnych.

W 2015 roku szef chińskiej firmy, która tworzy gry internetowe, zapłacił ponad 2,6 mln dolarów za możliwość zjedzenia obiadu z Buffettem.

bESkflhP

Kilkugodzinny lunch z wielkim inwestorem odbywa się zazwyczaj w nowojorskiej restauracji Smith&Wollensky, która co roku za taką możliwość przekazuje co najmniej 10 tys. dolarów na konto Glide. Jednak jeśli zwycięzca chce pozostać anonimowy, obiad odbywa się gdzie indziej.

Zwycięzca aukcji może zaprosić na lunch maksymalnie siedmioro przyjaciół. Podczas spotkania Buffett, który prowadzi holding Berkshire Hathaway, będzie rozmawiał z nimi prawie o wszystkim, m.in. filantropii i życiu, ale nie ujawni, co kupuje czy sprzedaje.

Ted Weschler, jeden ze zwycięzców, po takim lunchu zaczął pracować dla Buffetta. W latach 2010-2011 Weschler za obiady z inwestorem zapłacił 5,25 mln dolarów.

Pierwsza aukcja odbyła się w 2000 roku, z inicjatywy pierwszej żony Buffetta - Susan. W fundacji Glide udzielała się ona jako wolontariuszka. Susan zmarła w 2004 roku.

bESkflhV

Buffett prawie cały swój majątek przeznacza na cele charytatywne.

bESkfliq
ludzie
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
TOm
5 lata temu
... a później tacy bogaci mówią o solidarności z najeźdźcami choć wcześniej wydymali tysiące ludzi...
arek96948
5 lata temu
Najbogatsi to przedsiębiorcy lub inwestorzy. Nie ma na takich listach ludzi pracujących na etacie. Bez wiedzy finansowej i cech przedsiębiorczych nie ma szans na zamożność. Trzeba na to trochę czasu poświęcić. Słyszeliście o książce "Emeyrtura nie jest Ci potrezbna"? Jest o zarządzaniu swoimi pieniędzmi, budowaniu majątku i inwestowaniu, a przede wszystkim motywuje, by wziąć życie w swoje ręce, zamiast czekać aż "samo się zrobi". Pokazuje praktyczne rozwiązania w Polsce.
Konrad1977g6g...
5 lata temu
Ludzie przestańcie się podniecać, oni te pieniądze odpisują od podatku, gdyż jest to darowizna na cele charytatywne, więc zamiast zapłacić Państwu dają jakiejś fundacji, często tymi fundacjami zarządzają ich bliscy lub znajomi, rączka rączkę myje.
bESkflir
wisand
5 lata temu
Buffett pewnie nie jest zydem,bo nigdy w zyciu nie dawalby prawie calej swojej kasy na cele charytatywne
arekafryka
5 lata temu
Durni nie brakuje...