Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
warren buffett
11.06.2016 10:13

3,4 mln dolarów za lunch z Warrenem Buffettem

Anonimowa osoba za ponad 3,4 mln dolarów wylicytowała możliwość zjedzenia obiadu z legendarnym inwestorem giełdowym Warrenem Buffettem. Osoba ta wygrała aukcję, której dochody zasilą fundację charytatywną w San Francisco.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lorenzo Ciniglio / Polaris)

Dokładna kwota to 3 456 789 dolarów. Jest równa dotychczasowej rekordowej sumie, którą zebrano w 2012 roku.

Tegoroczna aukcja na portalu eBay trwała od ubiegłej niedzieli do piątku wieczorem. Sześć osób zgodziło się zapłacić ponad 2 mln dolarów za lunch z Buffettem, zwanym "Wyrocznią z Omaha". Dochody z aukcji zasilą fundację charytatywną Glide w San Francisco. Oferuje ona darmowe posiłki, świadczenia medyczne, opiekę nad dziećmi, mieszkania i szkolenie zawodowe dla osób najbiedniejszych i bezdomnych.

W 2015 roku szef chińskiej firmy, która tworzy gry internetowe, zapłacił ponad 2,6 mln dolarów za możliwość zjedzenia obiadu z Buffettem.

Kilkugodzinny lunch z wielkim inwestorem odbywa się zazwyczaj w nowojorskiej restauracji Smith&Wollensky, która co roku za taką możliwość przekazuje co najmniej 10 tys. dolarów na konto Glide. Jednak jeśli zwycięzca chce pozostać anonimowy, obiad odbywa się gdzie indziej.

Zwycięzca aukcji może zaprosić na lunch maksymalnie siedmioro przyjaciół. Podczas spotkania Buffett, który prowadzi holding Berkshire Hathaway, będzie rozmawiał z nimi prawie o wszystkim, m.in. filantropii i życiu, ale nie ujawni, co kupuje czy sprzedaje.

Ted Weschler, jeden ze zwycięzców, po takim lunchu zaczął pracować dla Buffetta. W latach 2010-2011 Weschler za obiady z inwestorem zapłacił 5,25 mln dolarów.

Pierwsza aukcja odbyła się w 2000 roku, z inicjatywy pierwszej żony Buffetta - Susan. W fundacji Glide udzielała się ona jako wolontariuszka. Susan zmarła w 2004 roku.

Buffett prawie cały swój majątek przeznacza na cele charytatywne.

Tagi: warren buffett, ludzie, wiadomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2016

Marek1136Takiego człowieka powinno się natychmiast zesłać na Sybir jak znam życie ludzie u niego pracują za grosze a on się bawi. To tak jak u nas nasi … Czytaj całość

12-06-2016

Konrad1977g6g6gLudzie przestańcie się podniecać, oni te pieniądze odpisują od podatku, gdyż jest to darowizna na cele charytatywne, więc zamiast zapłacić Państwu … Czytaj całość

12-06-2016

MirekGlupota jankesow nie zna granic.

Rozwiń komentarze (15)