Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
madoff
03.07.2009 12:56

Willa Madoffa zajęta przez władze

Pieniądze z konfiskaty majątku pójdą na spłatę ofiar jego oszustwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Luksusowa willa Bernarda Madoffa została zajęta i będzie wystawiona na sprzedaż. Wartą 7 mln dolarów nieruchomość musiała opuścić żona skazanego oszusta. *

Jak podaje serwis BBC NEWS, wpływy ze sprzedaży nieruchomości, a także jej wyposażenia będą przeznaczone na spłatę zobowiązań wobec ofiar oszustw Madoffa. _ - Zwrot pieniędzy ofiarom oszustw są priorytetem rządu _ - powiedział Joseph Guccione, przedstawiciel lokalnych władz.

W zajętej willi znaleziono m.in. wart 39 tys. dolarów fortepian Steinway. Wg dokumentów sądowych były tam też kosztowne zegary, czy lampy o łącznej wartości około 1,7 miliona dolarów. A ponadto obrazy, grafik i fotografie, wycenione łącznie na 1,6 miliona dolarów.

67-letnia żona Madoffa była obecna w domu, gdy weszli do niego przedstawiciele władz. Nie wiadomo, dokąd się przeniosła. Po uzgodnieniu z prokuratorami Ruth Madoff zrzekła się roszczeń do 80 milionów dolarów. Utraciła również biżuterię (wartą 2,6 miliona dolarów), futro z norek wycenione na 12,5 tys. dolarów oraz futro z soboli warte 36 tys. dolarów.

Konfiskata obejmie też inne nieruchomości Madoffa, m.in. apartamenty na Manhattanie w Nowym Jorku, wartą 11 milionów dolarów rezydencja w Palm Beach na Florydzie, oraz wartą około 3 miliony dolarów posiadłość na Long Island.

Skazany na 150 lat więzienia Bernard Madoff przyznał się do zdefraudowania około 65 miliardów dolarów. Do oszustw wykorzystał zaufanie, które budował wśród swoich klientach przez 50 lat pracy. Tak długo działał na rynku jako finansista i doradca - tyle, że od około 13 lat nie przeprowadzał już żadnych transakcji, a jedynie podtrzymywał działalność swojej firmy, wykorzystując schemat piramidy Ponziego.

Tagi: madoff, ludzie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, marketing i zarządzanie, portrety
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz