Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Adam Maciejewski. Człowiek, który giełdę zna od podszewki

0
Podziel się:

Zaczynał 19 lat temu, od lutego stoi na czele GPW.

Adam Maciejewski. Człowiek, który giełdę zna od podszewki
(GPW)
bEEEbVFh

Adam Maciejewski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, został na jeden dzień wydawcą serwisu Money.pl. To kolejna część projektu, podczas którego największy polski serwis finansowy zaprasza do swojej redakcji uznanych gości. Do jego zadań jako wydawcy portalu należeć będzie współpraca z redakcją oraz dobór treści na główną stronę serwisu pod okiem kierownictwa redakcji.

Wśród gości specjalnych znaleźli się już Rafał Brzoska, prezes Integer.pl, Grzegorz Dzik, prezes Impel S.A., prezydenci Poznania i Wrocławia - Ryszrad Grobelny i Rafał Dutkiewicz oraz Leszek Niemycki - prezes Deutsche Bank PBC, a także Sławomir Żygowski, prezes Nordea Bank. Każdy z nich na jeden dzień stał się honorowym wydawcą serwisu Money.pl.

Kolejny gość od 19 lat związany jest z rynkiem finansowym, a dokładniej z jedną z instytucji, która stanowi centralny punkt rynku - Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. W tym czasie zasiadał między innymi na stanowisku dyrektora działu notowań oraz dyrektora działu notowań i rozwoju rynku. Od 28 czerwca 2006 roku był członkiem zarządu, odpowiedzialnym głównie za organizację obrotu, systemy transakcyjne, technologię, rynek instrumentów pochodnych oraz produkty informacyjne. Sprawował nadzór nad pracami mającymi na celu udostępnienie członkom giełdy nowego systemu notowań (m.in. UTP) i innymi projektami biznesowo-technologicznymi, kluczowymi z punktu widzenia bezpieczeństwa obrotu i rozwoju usług giełdowych. Był głównym negocjatorem porozumień strategicznych z NYSE Euronext. Od 15 lutego 2013 roku stoi na czele zarządu GPW.

bEEEbVFj

Adam Maciejewski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, podyplomowych studiów podatkowych w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych MBA w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Ukończył również International Institute for Securities Markets Development organizowany przez Securities and Exchange Commission w Waszyngtonie. Ma uprawnienia do reprezentowania Skarbu Państwa w radach nadzorczych.

Specjalizuje się w nadzorze korporacyjnym, sprawując funkcje w radach nadzorczych. Aktualnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Towarowej Giełdy Energii oraz przewodniczącego rady nadzorczej BondSpot SA.

W przeszłości zasiadał w radach nadzorczych między innymi takich spółek jak Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (2006-2011), WSEInfoEngine (2007- styczeń 2013), MTS CeTO (2000-2006).

Przewodniczył Zespołowi Doradczemu przy Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych oraz Komisji Egzaminacyjnej dla maklerów i dealerów giełdowych. Jest też członkiem rady fundacji 2065 im. Lesława A.Pagi oraz przewodniczącym rady programowej Akademii Liderów Rynku Kapitałowego organizowanej przez tę fundację.

bEEEbVFp
Czytaj więcej w Money.pl
Leszek Czarnecki. Polak doceniony na Wall Street Jest nie tylko jednym z najbogatszych ludzi w Polsce, ale także przedsiębiorcą docenionym za granicami.
Rafał Brzoska - wizjoner usług kurierskich i pocztowych Działalność biznesową zaczął na III roku studiów, a po trzech latach jego firma była liderem rynku.
Szef Facebooka założył swoją partię W jej skład weszli też prezesi innych gigantów z Doliny Krzemowej, m.in. Google, Yahoo, Zynga i LinkedIn.
bEEEbVFK
ludzie
manager
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)