Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Alan Greenspan znowu straszy

0
Podziel się:

Były szef amerykańskiego banku centralnego zapowiada potężną recesję.

Alan Greenspan znowu straszy
(EPA/PAP)
bFfDjQJh

Były szef FED-u znowu przedstawia czarne prognozy. Według niego kryzys, który gnębi świat, będzie dłuższy i poważniejszy od tego z lat 30.

Alan Greenspan, którego autorytet ekonomiczny ucierpiał na kryzysie, znów zapowiada ciężkie czasy. Ekonomista, który jako jeden z pierwszych przewidział kłopoty finansowe świata, by po kilku miesiącach odwołać swoje prognozy, znów ma dla świata złe wiadomości. Reuters pisze, że przedstawił je w Ekonomicznym Klubie Nowego Yorku.

- _ Światowa recesja będzie dłuższa i poważniejsza niż ta, który przydarzyła się nam w latach 30. _ - zapowiedział Greenspan. - _ By z niej wyjść, potrzeba będzie jeszcze większej pomocy rządowej dla gospodarki. Pocieszające jest to, że dotychczasowe starania przynoszą efekty _- dodał.

bFfDjQJj

Tym, którzy ciągle niezachwianie wierzą w jego prognozy, zostawił nadzieję, twierdząc że _ kryzys nie może trwać w nieskończoność. _

Potwierdził też swoimi słowami ostatnie działania prezydenta Obamy, który wdraża właśnie plan pomocy dla rynku nieruchomości poprzez dopłaty do kredytów i czynszów. Według byłego szefa FED-u, rynek ten jest kluczową sprawą dla wyjścia z kryzysu.

Odpowiedział też na pytanie dziennikarzy, czy gdyby miał szanse wrócić do lat swojego szefostwa w FED, to coś by zmienił w swoim postępowaniu.

- _ Starałbym się zabezpieczyć złe aktywa. Ale nie jestem pewien, czy było to wykonalne _ - wyznał.

bFfDjQJp

ZOBACZ TAKŻE:

bFfDjQJK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)