Notowania

berlusconi
17.03.2010 12:25

Berlusconi oskarża sędziów o prowadzenie wojny

Premier czuje się okaleczony i znieważony przez prokuraturę. Oskarża ją o blokowanie jego pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Włoch Silvio Berlusconi zarzucił prokuratorom, że chcą uniemożliwić mu pracę, a podsłuchując go _ okaleczają _i _ znieważają jego wolność _.

Szef rządu odniósł się do śledztwa w sprawie zarzucanych mu nacisków, by zdjąć nieprzychylne programy w telewizji RAI._ - Są sędziowie, którzy wydają pieniądze podatników na kosztowne, systematyczne podsłuchy i doszukują się przestępstwa w tym, co premier mówi od miesięcy wszędzie, tak prywatnie, jak i publicznie _- powiedział Berlusconi na łamach dziennika _ Il Giornale _ wydawanego przez brata szefa rządu. Przypomniał jednocześnie, że zawsze jawnie atakuje krytykujące go programy w telewizji publicznej.

Berlusconi stwierdził także, że prokuratura _ która kontroluje prezesa Rady Ministrów rozmawiającego przez telefon to poważny znak okaleczonej i znieważonej wolności _.
Powtórzył też swoją tezę, że włoscy sędziowie i prokuratorzy prowadzą _ walkę polityczną _.

Trwa śledztwo przeciw Berlusconiemu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Berlusconi o sędziach: "To talibowie" ]( http://news.money.pl/artykul/berlusconi;o;sedziach;to;talibowie,238,0,593646.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: berlusconi, ludzie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, marketing i zarządzanie, portrety
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz