Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Satalecki
|

Bernanke traci pieniądze na kryzysie

0
Podziel się:

Majątek szefa amerykańskiego Fed skurczył się w minionym roku o 29 procent.

Bernanke traci pieniądze na kryzysie
(autor/CC/Flickr)

Majątek finansowy szefa amerykańskiego Fed skurczył się w minionym roku o 29 procent.

Jak donosi agencja Bloomberg, giełdowy majątek szefa amerykańskich władz monetarnych zmalał o prawie jedną trzecią w 2008 roku. Ben Bernanke, podobnie jak nasi posłowie, co roku musi wypełniać sprawozdanie ze swojego majątku. Różnica polega jednak na tym, że w dokumencie tym nie są także znane dokładne kwoty, ale ich zakres.

I tak w minionym roku inwestycje Bernanke oscylowały w przedziale 0,852 - 1,9 mln dolarów. W 2007 r. były to poziomy od 1,2 do 2,5 mln dolarów.

Dwa największe aktywa niezmiennie od dwóch lat to fundusze emerytalne - TIAA Traditional o stałej stopy wypłaty, oraz CREF Stock Large Cap Blend - ze zmienną rentą. W 2007 r. obydwa fundusze wyceniane były na 0,5-1 mln dolarów, to w tym roku drugi z nich (CREF Stock) wart jest - wedle przedziałów - o połowę mniej.

Jak wynika ze sprawozdania Bernanke pozbył się funduszy obligacji kanadyjskich, które posiadał jeszcze w 2007 r. (50-100 tys. dolarów).

Ile zarabia szef Fed?

W 2008 r. Ben Bernanke zarobił nieco ponad 191 tys. dolarów. Drugim źródłem jego przychodów są książki. Za pracę dla wydawnictwa Pearson otrzymał od 50-100 tys. dol., a dla wydawnictwa McGraw-Hill od 100 tys. - 1 mln dol. za prawa do sprzedaży książek.

Jak przystało na szefa Rezerwy Monetarnej USA Bernanke nie ma długów, akcji oraz nie przyjmował żadnych prezentów w ubiegłym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)