Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
conrad black
22.07.2010 06:40

Były magnat prasowy wychodzi na wolność

Conrad Black został skazany w procesie o korupcję na 6 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Conrad Black, który odsiaduje karę 6,5 lat więzienia, będzie mógł na wolności oczekiwać na ponowne rozpatrzenie wyroku zasądzonego w procesie o korupcję w 2007 roku.

Sąd Federalny w Chicago wyznaczył kaucję w wysokości 2 mln dolarów, po zapłaceniu której Black ma opuścić więzienie o minimalnym rygorze w Coleman na Florydzie. Były prezes wydawnictwa Hollinger International odsiedział już dwa lata.

*Hollinger International *(obecnie Sun-Times Media Group) był właścicielem m.in. Daily Telegraph, Jerusalem Post, Financial Post czy Chicago Sun-Times.
Sędzia Amy St. Eve powiedziała, że 66-letni Black ma stawić się w piątek 23 lipca w Sądzie Federalnym w Chicago, gdzie usłyszy warunki zwolnienia za kaucją. Wiadomo, że nie będzie mógł opuszczać Stanów Zjednoczonych.

Wyznaczenie kaucji było możliwe dzięki decyzji Sądu Najwyższego USA, który w czerwcu zgodził się na ponownie rozpatrzenie sprawy przez Sąd Apelacyjny.

W 2007 roku po trwającym kilka miesięcy procesie o korupcję Conrad Black i jego dwaj najbliżsi współpracownicy zostali uznani za winnych przyznania sobie bez zgody akcjonariuszy Hollinger Inc. 6,1 mln dolarów premii. Blackowi postawiono także zarzuty dotyczące składania fałszywych zeznań oraz utrudniania śledztwa.

Conrad Black, Brytyjczyk urodzony w Kanadzie, zrezygnował z funkcji prezesa Hollinger Inc. w 2003 roku.

Tagi: conrad black, ludzie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, marketing i zarządzanie, pap, portrety
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz