Notowania

google
14.04.2008 13:15

Frank Quattrone, kontrowersyjny doradca w Google

Jego przeszłość to m.in. Netscape, Cisco, Amazon, Morgan Stanley, Credit Suisse oraz... fala procesów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Doradcą Erica Schmidta, szefa Google'a, został doświadczony i niezwykle kontrowersyjny Frank Quattrone.

Współpraca z Google to pierwsze duże zlecenie dla nowej firmy Quattrone'a od czasu, gdy w ubiegłym roku po latach sądowych zmagań, zarzuty przeciwko niemu zostały oddalone.

Quattrone szczególnie intensywnie działał pod koniec lat 90. ubiegłego wieku, w okresie internetowego boomu. Ten niezwykle doświadczony inwestor może poszczycić się m.in. tym, że wprowadzał na giełdę takie firmy jak Netscape, Cisco czy Amazon. W tamtym okresie zetknął się też z nowo powstałą firmą Google.

Quattrone ma na swoim koncie udział w 400 akwizycjach o łącznej wartości ponad 500 miliardów dolarów. W swojej karierze pracował dla takich _ Quattrone zgromadził nie tylko potężnych przyjaciół wokół siebie, ale i gigantyczny majątek. W szczytowym okresie jego zarobki przekraczały ponoć 10 milionów dolarów miesięcznie. _gigantów jak Morgan Stanley, Deutsche Bank czy Credit Suisse. Teraz ma własną firmą Qatalyst.

Na początku obecnego wieku Quattrone został oskarżony o to, że gdy pomagał różnym firmom wchodzić na giełdę, to jednocześnie przekazywał niektórym ze swoich klientów poufne informacje na temat tych przedsiębiorstw, co w momencie ich giełdowego debiutu miało olbrzymie znaczenie.

Trwająca kilka lat seria procesów, w czasie których pojawiły się również zarzuty dotyczące utrudniania śledztwa i wprowadzania w błąd wymiaru sprawiedliwości, zakończyła się dla Quattrone'a pomyślnie.

Najpierw oddalono oskarżenia o niezgodną z prawem działalność na giełdzie, a w ubiegłym roku Quattrone doszedł z prokuraturą do porozumienia, które zakłada, że ta wycofa oskarżenie o okłamywanie wymiaru sprawiedliwości pod warunkiem, że przez rok Quattrone nie złamie prawa.

Wkrótce po ugodzie z prokuraturą prasa zastanawiała się, co ten 50-letni bankier będzie robił. Jednak już wtedy szefowie wielkich instytucji finansowych deklarowali, że chętnie go zatrudnią.

Teraz o pomoc do Quattrone'a zwrócił się prezes Google'a, który musi opracować strategię działania firmy w obliczu prawdopodobnego przejęcia Yahoo! przez Microsoft.

Tagi: google, ludzie, manager, marketing i zarządzanie, portrety
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz