Notowania

bochniarz
05.07.2006 11:52

Henryka Bochniarz: Lubię być na czele i jestem w tym dobra

Podziel się
Dodaj komentarz

*Pracowała naukowo i uczyła studentów. Później doradzała firmom i walczyła o ich interesy. Jednocześnie zaś ubiegała się o najważniejszy urząd w Polsce. Teraz jednak, zamiast całym krajem, będzie kierować regionalnym biurem Boeinga. *

Do czterdziestego trzeciego roku życia praca naukowa - Instytut Koniunktur i Cen, stypendium Fullbrighta, wykłady na Uniwersytecie Minnesoty. Od początku lat dziewięćdziesiątych natomiast: polityka, biznes, działalność społeczna. I, tak, jak mówi: lubi być na czele i jest w tym dobra. Henryka Bochniarz:_ Przedsiębiorców postrzega się przez listę stu najbogatszych Polaków, a to jest margines. _Próba startu w wielkiej polityce nie zakończyła się wprawdzie sukcesem - w wyborach prezydenckich w roku 2005 Henryka Bochniarz zdobyła zaledwie 1,26% głosów (poparło ją 188 598 wyborców), jednak w biznesie i działalności społecznej zdecydowanie odnosi sukcesy.
Stworzyła i kierowała jedną z pierwszych w Polsce firm konsultingowych Nicom Consulting.

Założycielka Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych w Polsce, Prezes Polskiej Rady Biznesu. Od stycznia 1999 pełni społecznie funkcję prezydenta Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, organizacji pozarządowej o statusie partnera społecznego.

Członek Rady Prezydentów UNICE, największej i najważniejszej organizacji pracodawców w Unii Europejskiej. Jest członkiem Executive Bureau UNICE - grupy 10 prezydentów federacji UNICE i dyrektorów generalnych, której zadaniem jest nadzorowanie prac organizacji i podejmowanie kluczowych decyzji. Henryka Bochniarz należy także do Enterprise Policy Group powołanej w 2000 roku przez Komisję Europejską grupy doradczej ds. polityki gospodarczej Unii Europejskiej. Bierze ponadto udział w pracach BIAC - The Business and *Henryka Bochniarz: *_ Narada w pracy nie jest ważniejsza niż pierwszy dzień dziecka w szkole. Tego nie da się przełożyć, bo przecież syn drugi raz do szkoły nie pójdzie. Dlatego czasem trzeba odpuścić. _ Industry Advisory Committee, organizacji doradczej przy OECD, reprezentującej środowiska przedsiębiorców krajów - członków OECD. Jest też członkiem Private Sector Advisory Group, grupy doradczej powołanej przez Bank Światowy oraz przewodniczącą Polsko-Japońskiego Komitetu Gospodarczego,
działającego na rzecz rozwoju polsko-japońskiej współpracy gospodarczej.

Mimo imponującej aktywności w życiu zawodowym, Henryka Bochniarz deklaruje, że na pierwszym miejscu stawia rodzinę. "Nie warto poświęcając się karierze zaniedbywać życia rodzinnego. Kobiety często się dziwią, że ja, kobieta aktywna, wygłaszam takie opinie." - komentuje. "Brałam przecież udział nawet w kampanii prezydenckiej. Mam jednak świadomość, że szczeble kariery zawodowej mogą poczekać, a wychowania dzieci nie da się odłożyć na później."

Tagi: bochniarz, ludzie, manager, marketing i zarządzanie, portrety
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz