Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hindus najbogatszym człowiekiem w Wielkiej Brytanii

0
Podziel się

Królowa Elżbieta II znalazła się dopiero na 245. miejscu.

Hindus najbogatszym człowiekiem w Wielkiej Brytanii
(NASA/Bill Ingalls)
bEihofDV

Majątek tysiąca najzamożniejszych Brytyjczyków powiększył się w ciągu minionego roku o 30 procent, do 333,5 miliarda funtów. Po raz szósty z rzędu liderem rankingu jest Lakshmi Mittal, zamieszkały w Londynie indyjski magnat stalowy.

Majątek Mittala, prezesa koncernu hutniczego ArcelorMittal, ocenia się obecnie na niemal 22,5 miliarda funtów. Rok temu było to niespełna 11 miliardów funtów - podaje _ Sunday Times. _

Na drugim miejscu tegorocznej listy bogaczy, podobnie jak rok wcześniej, uplasował się zamieszkały w Wielkiej Brytanii rosyjski biznesmen Roman Abramowicz, właściciel klubu piłkarskiego Chelsea. _ Sunday Times _ oszacował jego fortunę na 7,4 miliarda funtów.

bEihofDX

Najzamożniejszym rodowitym Brytyjczykiem jest książę Westminsteru Gerald Grosvenor, którego majątek - głównie w postaci nieruchomości - ocenia się na 6,7 miliarda funtów.

Brytyjska królowa Elżbieta II uplasowała się na 245. miejscu z fortuną ocenianą na 290 miliona funtów. To o 20 milionów funtów więcej, niż przed rokiem.
Największy skok w rankingu odnotował pochodzący z Indii Anil Agarwal, prezes koncernu górniczego Vedanta Resources, który awansował z 60. pozycji na 10.
Liczba mieszkających na Wyspach miliarderów wzrosła w ciągu roku z 43 do 53, przy czym 24 z nich to obcokrajowcy. Jeszcze dwa lata temu miliarderów było w Wielkiej Brytanii 75.

Wyraźnie, z 50,8 do 54,5 procent, wzrósł udział stu najzamożniejszych Brytyjczyków w łącznym majątku wszystkich bogaczy figurujących na liście.

Publikowany od 22 lat ranking _ Sunday Times _ opiera się wyłącznie na majątku możliwym do zidentyfikowania. Uwzględnia wartość m.in. nieruchomości, udziałów w spółkach czy dzieł sztuki, lecz nie obejmuje pieniędzy zdeponowanych na rachunkach bankowych.

bEihofEd
bEihofEy
ludzie
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)