Notowania

jamie
02.04.2009 12:25

Jamie Dimon - facet z Queens pogromcą kryzysu

Szef koncernu JP Morgan Chase & Co prowadzi firmę przez niespokojne czasy dekoniunktury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*JP Morgan Chase & Co radzi sobie z kryzysem bardzo dobrze. Gdy konkurenci firmy jak Lehman Brothers upadają, JP Morgan jest daleki od zachwiania - co więcej, przejmuje upadłych. To m.in. zasługa jego szefa: Jamiego Dimona - pisze Reuters. *

Koncern Dimona zamiast tracić na kryzysie, wykorzystuje dekoniunkturę do zwiększania swojej siły. W tym celu przeprowadził już dwie duże operacje przejęcia. Najpierw wchłonął zagrożony upadłością amerykański bank inwestycyjny Bear Stearns, a potem kasę oszczędnościowo-pożyczkową Washington Mutual.

Przez tę operacje firmę przeprowadzał właśnie Jamie Dimon - oba ryzykowne przejęcia powiodły się. Na czym polega recepta na skuteczne zarządzanie Dimona, który jest autorem tego sukcesu? Oprócz nosa do transakcji i talentu do zarządzania szef JP Morgan opiera swoją strategię na dwóch solidnych fundamentach: pracowitości i kontaktach z ludźmi.

To nauka, którą wyciągnął z młodości w dzielnicy Nowego Yorku, Quenns. Tam się wychował i żeby dotrzeć na Wall Street musiał ostro pracować. W jego życiu nie brakuje porażek takich jak zwolnienie z pracy w grupie finansowej Salomon Smith Barney - ale z wszystkich wyciągał wnioski, a co ważniejsze parł do przodu.

Bo Dimon to twardy człowiek, który zawsze mówi, co myśli. Jego współpracownicy opowiadają, że nigdy nie obwija w bawełne i posiada niesłychaną pewność siebie, która pozwala mu dzielić się swoimi nawet najbardziej kontrowersyjnymi uwagami - pisze Reuters.

Do tego Dimon w pracy spędza 80 godzin tygodniowo. Z tego czasu jak nawięcej stara się poświęcać na spotkania z pracownikami. Nie są to kurtuazyjne pogadanki, ale konkretne i rzeczowe rozmowy na temat warunków pracy i postrzegania strategii firmy na poszczególnych szczeblach i stanowiskach.

Zawsze nosi też ze sobą duży zeszyt formatu A4, w którym zapisuje wszystkie swoje uwagi i plany - to z tego kajetu wyłania się potem strategia JP Morgan Chase.

Strategia prowadzona twardą ręką, bo Dimon jest uparty i zdeterminowany. Jego koledzy ze studiów przypominają, że już w pierwszych miesiącach nauki zwracał uwagę wykładowcom, że ich wywody niekiedy nie trzymają się kupy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Warren Buffett - król kryzysowej metafory ]( http://manager.money.pl/ludzie/portrety/artykul/warren;buffett;-;krol;kryzysowej;metafory,122,0,433274.html )
* [ Amerykanie zrzucą się na Chryslera po 70 dolarów? ]( http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/amerykanie;zrzuca;sie;na;chryslera;po;70;dolarow,144,0,428688.html )
Tagi: jamie, dimon, jp, morgan, chase, zarządzanie, kryzys, firma, koncern, ludzie, manager, marketing i zarządzanie, portrety
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz