Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janusz Lewandowski chciał pobiec na olimpiadzie, ale...

0
Podziel się:

Zajął się ekonomią i biznesem.

Janusz Lewandowski chciał pobiec na olimpiadzie, ale...
(Ostalski/Reporter)
bEEEpoDF

Marzył o tym by pobiec na olimpiadzie, ale w jego życiu tak się ułożyło, że zajął się ekonomią i biznesem. Teraz Janusz Lewandowski mówi żartując - chyba mi w życiu nie wyszło. Urodziłem się i wychowałem w Lublinie. Dla takiego dziecka jak ja, kariera sportowca to było spełnienie marzeń.

_ - Od dziecka grałem w piłkę, w kosza. Gdy trafiłem na studia do Gdańska trenowałem sprint w AZS-ie. Byłem co prawda średnio udanym lekkoatletą, ale wielki sentyment pozostał - _wspomina w rozmowie z portalem MenStream.pl.

W latach 80. zeszłego wieku pracował jako wykładowca na uniwersytecie w Gdańsku. Związany ze środowiskiem tamtejszych liberałów, działał w opozycji. To wtedy jego ścieżki skrzyżowały się ze ścieżkami Donalda Tuska i Jana Krzysztofa Bieleckiego. Nie tylko konspirowali i spierali się w sprawach politycznych, ale też namiętnie grali w piłkę. Na początku lat 90. to on prywatyzował państwowe molochy. Był za to ciągany po sądach i wyzywany od aferałów i zdrajców.

bEEEpoDH

_ - Zdarzyło się nawet tak, że w dniu w którym wzywano mnie do prokuratury, na gali Business Centre Club w Teatrze Narodowym byłem nagradzany. Szybko się uodporniłem - _ opowiada.

Teraz, jako unijny komisarz, odpowiada za setki miliardów euro. Wzbudza strach na brukselskich i strasburskich korytarzach, krótką ręką trzymając urzędniczą armię Europy.

_ - Oni już wiedzą, że będą cięcia - _ zapowiada w MenStream.pl. Mimo całego bagażu doświadczeń, kłótni o pieniądze na szczytach Unii i ostrego kryzysu w Europie, nie stracił nic ze swojego optymizmu.

_ - Myślę, że będziemy mieli wreszcie przewidywalny budżet do 2020 roku. Mogę ujawnić, że trwają ostatnie konsultacje i są one pomyślne. Ten budżet będzie o kilkadziesiąt miliardów okrojony w stosunku do mojej pierwotnej propozycji na poziomie około biliona euro - szacuje Lewandowski. - Nie dramatyzowałbym jednak, takie są losy budżetu w czasie kryzysu. Będzie to jednak budżet bardzo zadowalający dla Polski. Co prawda będzie cesarskie cięcie wydatków, ale jest nieformalne porozumienie liderów europejskich, że powinno ominąć politykę rolną i kohezję. Dla Polski ważne jest szczególnie to drugie, czyli inwestycje prorozwojowe, szczególnie w infrastrukturę. Wierzę, że polski premier po ósmym lutego, będzie mógł powtórzyć gest i słowa Kazimierza Marcinkiewicza - yes, yes, yes! _

bEEEpoDN
Czytaj więcej w Manager.Money.pl
Oto jak prezes BMW zrobił karierę w Polsce Andreas Biehler pochodzi z Niemiec, ma żonę Koreankę, a pracuje w Polsce. Przeczytaj, jak zrobił karierę.
Pożyczka na święta. Za 30 tysięcy procent - _ Kiedy my pożyczamy rocznie 3 miliardy złotych, świat bankowy pożycza ponad 100 miliardów _ - mówi Marcin Tokarek, prezes SMS Kredyt.
Grzegorz Dzik honorowym wydawcą Money.pl To twórca i jednocześnie prezes zarządu Impel S.A.

_ _

bEEEpoEi
ludzie
manager
KOMENTARZE
(0)