Notowania

jackson
06.03.2009 12:52

Michael Jackson - 50 mln wywabiło go z ukrycia

Król popu, który zarobił 635 mln dolarów, musi wrócić do pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Gwiazda muzyki pop wszech czasów powraca. Na razie na dziesięć koncertów, ale jeśli starczy mu sił i będzie na niego popyt, może się na tym nie skończyć. W każdym razie to już ostatnia trasa koncertowa nieszczęśliwego mistrza.

Michael Jackson, który ukrył się przed światem po procesie o molestowanie dzieci i przez 12 lat nie pojechał w trasę koncertową, wraca na scenę. Podpisał kontrakt z firmą AEG, która administruje londyńską halą Arena 02. Umowa opiewa na 10 koncertów, ale już wiadomo, że jeśli gwiazdor znajdzie w sobie siłę psychiczną i fizyczną, może się na tym nie skończyć.

Już planowane są dodatkowe występy, filmy i wydarzenia medialne z udziałem niegdyś czarnoskórego piosenkarza. Szacuje się, że wszystkie razem mogą być warte nawet 400 milionów dolarów - za same koncerty Jackson dostanie 50 milionów dolarów. Król popu zapowiada jednak, że to będzie jego ostatnia przygoda ze sceną - definitywnie kończy karierę tym trzyipółletnim występem.

A wiadomo, że pieniądze są Jacksonowi potrzebne. Bo chociaż zarobił on w swoim życiu 635 milionów dolarów, to jego obecne długi sięgają kwoty 140 milionów dol. Gwiazdor był nawet zmuszony do wystawienia na aukcji różnych ekskluzywnych przedmiotów z jego kolekcji: bramy wjazdowej do Neverlandu (wyceniona na 15-20 tys. funtów), naturalnych rozmiarów supermana (700-1000 funtów), lodówkę do drinków z myszką Miki (600-800 funtów) czy swoją zmechanizowaną głowę z filmu _ Moonwalker _ (1,5 a 2,4 tys. funtów)

Jego niedawne kilkuminutowe wystąpienie w londyńskiej hali Arena 02 zapowiadające serię koncertów pozwala przypuszczać, że gwiazdorowi uda się zarobić kolejne miliony dolarów. Chociaż spóźnił się półtorej godziny, to tłum odwzajemniał się uwielbienia jego zapewnienia miłości do publiki.

ZOBACZ RELACJĘ CNN Z POWROTU MICHAELA JACKSONA (ANG.):

Istnieje jednak obawa, że gwiazdor nie wytrzyma presji. Zdarzało mu się już bowiem schodzić ze sceny po dosłownie kilku wersach zaśpiewanej piosenki, czy przylatywać na występ i wracać do domu jeszcze przed wejściem na scenę. Wiadomo, że tym razem musi zebrać się w sobie, by zarobić pieniądze na zaspokajanie dziwactw, czy kolejne operacje plastyczne.

Gwiazdor sprzedał dotychczas 750 milionów płyt. Niestety ostatni album _ Invincible _ rozszedł się jedynie w liczbie 10 milionów egzemplarzy - podobnie jak pierwsza płyta. Za to album _ Thriller _ jest najlepiej sprzedającą się płyta wszech czasów - ponad 100 milionów egzemplarzy.

Pierwszy koncert Michaela Jacksona odbędzie się 8 lipca. Bilety będą kosztowały od 50 do 75 funtów, a ich sprzedaż rozpocznie się 13 marca. Przedstawiciele gwiazdy zastrzegają jednak, że król popu nie wraca dla pieniędzy, ale po to, by ci, którzy byli dziećmi za czasów jego świetności, mieli okazję zobaczyć tę świetność na żywo.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Come back Michaela Jacksona? ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/come;back;michaela;jacksona,7,0,292103.html )
* [ USA - Kłopoty Michaela Jacksona ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/usa;-;klopoty;michaela;jacksona,138,0,61834.html )
Tagi: jackson, michael, powrót, londyn, arena, aeg, koncerty, filmy, pieniądze, długi, aukcja, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz