Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rafał Brzoska - wizjoner usług kurierskich i pocztowych

0
Podziel się:

Działalność biznesową zaczął na III roku studiów, a po trzech latach jego firma była liderem rynku.

Rafał Brzoska - wizjoner usług kurierskich i pocztowych
(Integer.pl)

Rafał Brzoska, założyciel, prezes i współwłaściciel Grupy Integer.pl, zostaje na jeden dzień wydawcą serwisu Money.pl. To kolejna odsłona projektu, w ramach którego największy polski serwis finansowy zaprasza do redakcji uznanych gości. Do jego zadań jako wydawcy portalu należeć będzie współpraca z redakcją oraz dobór treści na główną stronę serwisu pod okiem kierownictwa redakcji.

Wśród gości specjalnych znaleźli się już Grzegorz Dzik, prezes Impel S.A., prezydenci Poznania i Wrocławia - Ryszrad Grobelny i Rafał Dutkiewicz oraz Leszek Niemycki - prezes Deutsche Bank PBC, a także Sławomir Żygowski, prezes Nordea Bank. Każdy z nich na jeden dzień stał się honorowym wydawcą serwisu Money.pl.

Kolejny gość działa w sektorze pocztowo-kurierskim, branży finansowo-ubezpieczeniowej oraz na dynamicznie rozwijającym się rynku e-commerce. Rafał Brzoska jest absolwentem liceum ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Raciborzu. Po szkole średniej studiował u kończył zarządzanie i marketing na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie - Uniwersytet Ekonomiczny).

Działalność biznesową zaczął już na III roku studiów. Wówczas - wraz z kolegą i przyszłą żoną - uruchomił firmę Integer Sp. z o.o., zajmującą się na początku kolportażem druków reklamowych. Pierwsze miesiące istnienia firmy finansował z pieniędzy zarobionych podczas wakacji za granicą. Było to zaledwie 20 tys. zł. Już po trzech latach od rozpoczęcia działalności firma osiągnęła status ogólnopolskiego lidera w dystrybucji bezadresowej i adresowej. W tym czasie (lata 1999-2001) Brzoska pełnił również funkcję dyrektora handlowego i jednocześnie był współwłaścicielem i osobą zarządzającą firmą Seniornet, świadczącej usługi w branży internetowej.

Przełomowym momentem w działalności Grupy Integer.pl - było uruchomienie w listopadzie 2006 spółki InPost, największego, niezależnego operatora pocztowego. Początki były bardzo trudne, ze względu na obowiązujący wówczas monopol Poczty Polskiej w zakresie przesyłek do 50 gramów. Rok później Rafał Brzoska rozbudował Grupę Integer.pl o spółkę InPost Finanse - niezależnego operatora finansowo-ubezpieczeniowego, oferującego nowoczesne usługi m.in. w zakresie e-dokumentów oraz mobilnych płatności. Również w 2007 roku spółka Integer.pl zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

W 2010 roku Brzoska powołał i włączył do Grupy Kapitałowej Integer.pl kolejne podmioty - m.in. InMobile, działający w obszarze marketingu bezpośredniego i programów lojalnościowych, zarządzające wirtualnymi operatorami sieci komórkowych MVNO.

Rewolucyjnym krokiem w rozwoju Grupy Integer.pl, było wprowadzenie na polski rynek paczkomatów InPost - całodobowych urządzeń do nadawania i odbioru przesyłek. Firma pod wodzą Rafała Brzoski już w następnym roku zaczęła wprowadzać tę usługę na zagraniczne rynki (aktualnie dostępne jest w 14 krajach). Brzoska ma również na koncie uruchomienie kolejnego, rewolucyjnego rozwiązania - automatycznych terminali pocztowych, które w nadchodzących latach być może zastąpią tradycyjne placówki pocztowe.

W Grupie Integer.pl, poza funkcją prezesa, Rafał Brzoska odpowiada również za pozyskiwanie kluczowych partnerów biznesowych i kontraktów handlowych oraz budowanie strategii rozwoju, opartej na innowacyjnych technologiach i niestandardowych rozwiązaniach biznesowych. To również doświadczony menedżer, przewidujący trendy rynkowe i specjalizujący się w nowopowstających rynkach o dużym potencjale wzrostu. Te umiejętności zostały docenione m.in. w różnych rankingach - został jednym z pięciu _ Wizjonerów 2012 _ według _ Dziennika Gazety Prawnej _ i jednym z dziewięciu _ Tygrysów polskiego biznesu _ według _ Newsweeka _. Jest ponadto finalistą prestiżowego rankingu _ Przedsiębiorca Roku _(Ernst&Young, 2008 i 2011) oraz zdobywcą 9. miejsca w rankingu _ 50 najbardziej kreatywnych ludzi biznesu _ według magazynu Brief (2011 r.).

ludzie
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)