Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ludzie
06.10.2006 13:09

Robert Korzeniowski, sportowiec i biznesmen

Lubi dochodzić do celu

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radosław Pietruszka)

Jest człowiekiem niezwykłym. Idzie przez życie precyzyjnie wytyczoną trasą i zawsze dochodzi do wyznaczonego celu. W dodatku sukcesy odnosi niemal na każdym kroku – zarówno w sporcie, jak i w biznesie.

W swojej dwudziestoletniej karierze sportowej przeszedł tyle kilometrów, ile liczy trzykrotny obwód kuli ziemskiej.

Urodził się w Lubaczowie (Podkarpackie), trenować zaczął jako uczeń liceum w Tarnobrzegu, później reprezentował barwy AZS AWF Katowice, Wawelu Kraków i francuskiego klubu US Tourcoing. W 2002 roku został dyrektorem sportowym Grupy Lekkoatletycznej Elite Cafe.

Ze sportem pożegnał się w wieku 36 lat złotym medalem olimpijskim (trzecim w swoim dorobku) podczas igrzysk w Atenach, w 2004 roku.

Ma żonę Agnieszkę i dwie córki: Angelikę i Rozalię.Płynnie mówi po francusku, dobrze po rosyjsku i angielsku, nieźle po hiszpańsku.

Od 1993 roku mieszka w Krakowie, gdzie otworzył dwa sklepy ze sprzętem sportowym i gdzie wraz z żoną prowadzi firmę „Korzeniowski i Sport Promocja”.

Mityngi i maratony

Firma założona przez Korzeniowskich promuje sportowy styl życia i zachęca dorosłych oraz dzieci i młodzież do czynnego uprawiania sportu, zwłaszcza lekkiej atletyki.

„Korzeniowski i Sport Promocja” ma spore doświadczenie w organizacji dużych imprez sportowych. Firma od dziewięciu już lat przygotowuje i promuje Międzynarodowy Mityng w chodzie sportowym pod nazwą „Na Rynek marsz!”, który corocznie odbywa się na krakowskim Rynku. Obecnie przygotowywana jest już 10. edycja Mityngu planowana na czerwiec 2007 roku.

Od czterech lat firma Korzeniowskiego współpracuje również przy organizacji „Cracovia Maraton”, w którym startuje zawsze około 1,5 tys. zawodników.

Oprócz dużych imprez miejskich, firma Korzeniowskiego organizuje również wiele imprez bezpośrednio związanych z jej działalnością popularyzatorską.
,,Weekendy z Korzeniem” to sportowe weekendy spędzane przez Roberta wraz z przyjaciółmi w Spale, „Gwiazdka z Korzeniem” to grudniowe zawody dla członków Uczniowskich Klubów Sportowych „Korzeniowski.pl”, natomiast „Piknik z Korzeniem” to impreza dla młodych adeptów chodu, odbywająca się co roku na przełomie września i października w Rumii.

Kluby dla uczniów i wykłady dla firm

„Korzeniowski i Sport Promocja” to nie tylko organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych. Firma od początku swego istnienia zajmuje się również zarządzaniem i wspieraniem Uczniowskich Klubów Sportowych, „Korzeniowski.pl”.

Obecnie w całej Polsce jest już dziewięć takich klubów. Znajdują się one w Krakowie, Kaliszu, Opolu, Rumii, Bieruniu, Rzeszowie, Rabce - Zdroju oraz Dębicy. Trenują w nich zarówno początkujący, jak i ci, którzy mają już za sobą pewne osiągnięcia sportowe.

Robert Korzeniowski często wygłasza również wykłady dla pracowników dużych firm stawiających sobie ambitne cele zawodowe. W ten sposób pomaga im określić te cele oraz umiejętnie budować plan ich osiągania. W swoich wykładach posługuje się przykładami z własnej kariery sportowej, która najlepiej świadczy o tym, jak porażki zamieniać na sukcesy.

Od sportu do telewizji

Korzeniowski - jak sam twierdzi - lubi porządek, ale nie znosi sterylności i ułożenia pod linijkę. Miejsce jego pracy jest zwykle dalekie od pedanterii, często pojawia się w nim odrobina bałaganu. Korzeniowski dba jednak o to, by ten bałagan nie przeniósł się na jego aktywność zewnętrzną.

W firmie zajmuje się zarządzaniem i koordynowaniem spraw medialnych, uczy swoich kolegów profesjonalizmu tłumacząc im, jak ważne jest precyzyjne planowanie oraz umiejętność przewidywania.

Pomimo wielu spekulacji po zakończeniu kariery sportowej nie został ani prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, ani też trenerem polskiej kadry chodziarzy.

Zdecydował się na patronowanie Uczniowskim Klubom Sportowym „Korzeniowski.pl”, służy radą i pomocą treningową swoim kolegom z polskiej kadry, jak również z zagranicy, działa aktywnie w Radzie Europy - od 1997 roku jest tam ambasadorem naszego kraju ds. sportu, tolerancji i fair play.

Jest zwycięzcą plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na dziesięciu najlepszych sportowców w 1998 i 2000 roku.

W listopadzie 2004 roku został doradcą Redakcji Sportowej w Telewizji Polskiej S.A., natomiast w styczniu 2005 roku - jej dyrektorem.

Tagi: ludzie, manager, marketing i zarządzanie, portrety
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz