Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Saudyjczyk protestuje przeciwko dalekiemu miejscu na liście "Forbesa"

0
Podziel się:

Saudyjski książę Alwalid bin Talal dochodzi swoich praw przed sądem w Londynie.

Saudyjczyk protestuje przeciwko dalekiemu miejscu na liście "Forbesa"
(PAP/EPA)
bEEEmAOJ

Wielu naprawdę majętnych ludzi wcale nie chce, by ich nazwiska znalazły się na liście najbogatszych, publikowanej co roku przez magazyn _ Forbes _. Są jednak wyjątki - pewien Saudyjczyk poszedł do sądu, twierdząc, że umieszczono go na tej liście za nisko.

Jak donosi brytyjski _ Guardian _, saudyjski książę Alwalid bin Talal dochodzi sprawiedliwości przed sądem w Londynie, zarzucając magazynowi _ Forbes _, że zaniżył wycenę jego majątku. Książę uważa, że jest _ wart _ prawie 30 miliardów amerykańskich dolarów, a nie 20 miliardów, jak wynikałoby z listy _ Forbesa _.

Saudyjczyk znalazł się na tej liście zaledwie na 26. miejscu i dopatruje się w tym ukrytych zamiarów. Twierdzi, że _ Forbes _ jest uprzedzony do saudyjskich biznesmenów.

bEEEmAOL

Majątek księcia to m.in. duże pakiety akcji takich firm jak Twitter, Apple, czy koncern News Corporation Ruperta Murdocha. Także ekskluzywny londyński hotel Savoy należy do jednej z firm Saudyjczyka.

_ Forbes _ obstaje przy swojej wycenie majątku księcia i wyraża _ zdziwienie _ skierowaniem przez niego sprawy do sądu.

Czytaj więcej w Money.pl
Znamy najbogatszego człowieka na świecie Na liście wzrosła liczba kobiet - do 138 ze 104 w roku ubiegłym.
Oto najbardziej wpływowe kobiety na świecie Wśród 100 najbardziej wpływowych kobiet świata jest 60 Amerykanek. Sprawdź, kto zajął najwyższe pozycje.
Najbardziej zyskowna firma świata nie z USA W 2011 roku zysk Gazpromu, rosyjskiego giganta gazowego, wyniósł 44,46 mld dolarów.
bEEEmAPm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)