Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schwarzenegger już nie będzie politykiem

0
Podziel się:

Były gubernator Kalifornii na urzędzie stracił 140 milionów dolarów. Tyle zarobiłby jako aktor.

Schwarzenegger już nie będzie politykiem
(Ambidanze/CC/Flickr)

Były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger ujawnił austriackiemu dziennikowi _ Krone _, że nie zamierza się już ubiegać o żadne funkcje polityczne, m.in. dlatego, że nie urodził się Stanach Zjednoczonych.

_ - Jedyny wielki urząd polityczny, który naprawdę mnie interesuje, jest dla mnie nieosiągalny, ponieważ urodziłem się w Austrii i przez to nie mogę zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych _ - powiedział Schwarzenegger w pierwszym wywiadzie po zakończeniu kadencji gubernatora. Sprawował ten urząd od listopada 2003 do 3 stycznia 2011 r.

Jako aktor Schwarzenegger, mający obecnie 63 lata, zamierza dopasowywać w przyszłości role filmowe do swego wieku. Nie wchodzą już dla niego w grę bijatyki i strzelaniny w filmach akcji - zapewnił, informując przy okazji, że zapoznaje się obecnie z trzema scenariuszami i że jest zainteresowany pewnym filmem, opartym na faktach.

_ - Zagrałbym starszego niemieckiego oficera, który pod koniec wojny dostaje rozkaz zabicia dziesiątków dzieci. Ale on tego nie robi i ryzykując życiem prowadzi je w bezpieczne miejsce _ - powiedział.

Schwarzenegger ujawnił też, odpowiadając na pytanie dziennikarza, że sprawując urząd gubernatora, stracił około 200 milionów dolarów. Wyliczył, że mógłby zarobić około 140 milionów dolarów, gdyby kręcił w tym czasie jeden film rocznie. Poza tym jako gubernator zrezygnował z wynagrodzenia i finansował się z własnego kapitału.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t124458.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fiskalny;stan;wyjatkowy;w;kaliforni,165,0,730021.html) Fiskalny stan wyjątkowy w Kaliforni Arnold Schwarzenegger przedstawił radykalny program oszczędnościowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t113515.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/terminator;radzil;cameronowi;jak;walczyc;z;dlugami,97,0,693345.html) Terminator radził Cameronowi jak walczyć z długami Londyn ogłosi cięcia. Schawrzenegger już to zrobił.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t47018.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/schwarzenegger;chwali;miedwiediewa;to;wizjoner,103,0,690791.html) Schwarzenegger chwali Miedwiediewa: To wizjoner _ Rosyjski odpowiednik Doliny Krzemowej będzie kopalnią złota _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)