Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

* Sławomir Łukasiewicz, prezes *Eurobanku - z wykształcenia prawnik, nie lubi samotności. Ze swoimi współpracownikami dzieli sukcesy, obowiązki i biuro.

Dobra drużyna potrzebuje lidera, który poprowadzi zespół w kierunku zwycięstwa. Potrzebuje również sprawnej komunikacji, żeby swoimi sukcesami dzielić się z publicznością. Ale gdy pod banderą biało-czerwonych (takie są bowiem barwy Eurobanku) gra 1500 zawodników i walczy się o wysoką stawkę, sprawa jest bardziej skomplikowana. Taki zespół tworzą pracownicy Eurobanku - jednego z najmłodszych graczy na polskim rynku finansowym.

Tak liczną drużyną zarządzać nie jest łatwo. Prezes Sławomir Łukasiewicz postawił na pracę zespołową. Prawdopodobnie daje mu to pewną „anonimowość", którą ceni bo jest skromnym i wrażliwym człowiekiem. Woli zarządzać uczestnicząc w wszystkich pracach zespołów projektowych. Obserwuje swoich ludzi jak pracują, jak zarządzają podwładnymi i - jeśli potrzeba - koryguje to.

Prezes potrafi słuchać swego zespołu, dlatego każdy pracownik może się z nim skontaktować, omijając wszelkie drogi służbowe. Na jego osobisty adres e-mail przychodzą więc listy zawierające nowe pomysły, sugestie i żale zatrudnionych. Sam wysyła wiadomości do pracowników informując o ważnych wydarzeniach w firmie.

Warte uwagi jest też stypendium im. Mariusza Łukasiewicza, które motywuje pracowników do tworzenia kreatywnych, analitycznych lub krytycznych prac na tematy związane z funkcjonowaniem Eurobanku. Daje ono możliwość zatrudnionym każdego szczebla na przedstawienie nawet najbardziej innowacyjnej wizji rozwoju firmy. W tym roku ogłoszono już kolejną edycję konkursu prac, dzięki któremu laureaci byli na wspaniałej wycieczce zagranicznej.

Zarządzanie w Eurobanku opiera się na partnerstwie i zaufaniu. Choć taka strategia wymaga ciągłych inwestycji w potencjał współpracowników, jest opłacalna.

Societe Generale prawdopodobnie właśnie dlatego zdecydował się kupić Eurobank, ponieważ kupił tradycję, dobry styl zarządzania i silną markę polską.

Tagi: sławomir łukasiewicz, eurobank, bank, finanse, ludzie, manager, marketing i zarządzanie, portrety
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz