Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tomasz Lis został nowym naczelnym "Wprost"

0
Podziel się

Do zespołu redakcji dołączyli też: Tomasz Plata, Łukasz Ramlau i Aleksandra Karasińska.

Tomasz Lis został nowym naczelnym "Wprost"
(PAP/Leszek Szymański)
bEhIVJhh

Tomasz Lis jest nowym redaktorem naczelnym tygodnika _ Wprost _ - podała we wtorek platforma mediowa Point Group. Do zespołu redakcji dołączyli też: Tomasz Plata, Łukasz Ramlau i Aleksandra Karasińska.

O zmianach w redakcji poinformował Michał M. Lisiecki, prezes Agencji Wydawniczo-Reklamowej _ Wprost _, który przedstawił zespołowi nowego naczelnego i nowych członków redakcji. Ich funkcje, poza redaktorem naczelnym, zostaną podane do wiadomości w terminie późniejszym.

Wydawca podziękował pełniącej obowiązki redaktora naczelnego Katarzynie Kozłowskiej, która sprawowała tę funkcję od 1 lutego, gdy po zmianach własnościowych w tygodniku zastąpiła Stanisława Janeckiego.

bEhIVJhj

44-letni Tomasz Lis był w latach 90. korespondentem TVP w USA, potem współtworzył Fakty w TVN i kierował redakcją _ Wydarzeń _ w Polsacie. Prowadził tam publicystyczny program _ Co z tą Polską _, a ostatnio autorski program _ Tomasz Lis na żywo _ w TVP2. Jest dziewięciokrotnym laureatem Wiktora, trzykrotnie był wybrany Dziennikarzem Roku miesięcznika Press (1999, 2007 i 2009). W 2005 r. otrzymał przyznawaną przez Wprost Nagrodę Kisiela.
Tomasz Plata był m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika City Magazine, szefem działu kultury tygodnika Newsweek oraz twórcą i szefem sobotniego _ Magazynu _ - dodatku _ Dziennika _.

Łukasz Ramlau był przez wiele lat sekretarzem redakcji w _ Gazecie Wyborczej _ i redaktorem dodatku _ Duży Format _.

Aleksandra Karasińska była m.in. szefową newsroomu _ Wydarzeń _ w Polsacie, wcześniej pracowała w TVN 24.

bEhIVJhK
ludzie
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)