Notowania

Przejdź na
lis
25.05.2010 11:27

Tomasz Lis został nowym naczelnym "Wprost"

Do zespołu redakcji dołączyli też: Tomasz Plata, Łukasz Ramlau i Aleksandra Karasińska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Tomasz Lis jest nowym redaktorem naczelnym tygodnika _ Wprost _ - podała we wtorek platforma mediowa Point Group. Do zespołu redakcji dołączyli też: Tomasz Plata, Łukasz Ramlau i Aleksandra Karasińska.

O zmianach w redakcji poinformował Michał M. Lisiecki, prezes Agencji Wydawniczo-Reklamowej _ Wprost _, który przedstawił zespołowi nowego naczelnego i nowych członków redakcji. Ich funkcje, poza redaktorem naczelnym, zostaną podane do wiadomości w terminie późniejszym.

Wydawca podziękował pełniącej obowiązki redaktora naczelnego Katarzynie Kozłowskiej, która sprawowała tę funkcję od 1 lutego, gdy po zmianach własnościowych w tygodniku zastąpiła Stanisława Janeckiego.

44-letni Tomasz Lis był w latach 90. korespondentem TVP w USA, potem współtworzył Fakty w TVN i kierował redakcją _ Wydarzeń _ w Polsacie. Prowadził tam publicystyczny program _ Co z tą Polską _, a ostatnio autorski program _ Tomasz Lis na żywo _ w TVP2. Jest dziewięciokrotnym laureatem Wiktora, trzykrotnie był wybrany Dziennikarzem Roku miesięcznika Press (1999, 2007 i 2009). W 2005 r. otrzymał przyznawaną przez Wprost Nagrodę Kisiela.
Tomasz Plata był m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika City Magazine, szefem działu kultury tygodnika Newsweek oraz twórcą i szefem sobotniego _ Magazynu _ - dodatku _ Dziennika _.

Łukasz Ramlau był przez wiele lat sekretarzem redakcji w _ Gazecie Wyborczej _ i redaktorem dodatku _ Duży Format _.

Aleksandra Karasińska była m.in. szefową newsroomu _ Wydarzeń _ w Polsacie, wcześniej pracowała w TVN 24.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: lis, ludzie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, marketing i zarządzanie, portrety
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz