Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warren Buffet wspiera organizacje charytatywne

0
Podziel się

Amerykański inwestor przeznaczył na to właśnie 1,9 miliarda dolarów.

Warren Buffet wspiera organizacje charytatywne
(sirenmedia/CC/Flickr)
bErMpsBh

Amerykański inwestor-miliarder Warren Buffet podarował fundacji dobroczynnej Billa i Melindy Gates 1,6 miliarda dolarów. Z kolei ponad 300 milionów dolarów trafi do pięciu fundacji oraz organizacji założonej przez nieżyjącą żonę Buffeta.

Jak podaje BBC News, Buffet, który jest właścicielem firmy inwestycyjnej Berkshire Hathaway, obiecał w 2006 roku, że odda na cele dobroczynne 99 procent swojej fortuny.

Również w 2006 roku Buffet przeznaczył na filantropię największą sumę w historii USA - 37 miliardów dolarów, które przekazał fundacji Billa i Melindy Gates.

bErMpsBj

W czerwcu tego roku Buffet i Bill Gates - twórca firmy Microsoft - wezwali amerykańskich miliarderów do przekazania na cele dobroczynne przynajmniej połowy swych majątków.

Buffet jest kuratorem fundacji Billa i Melindy Gates. Zatrudnia ona 830 pracowników i w zeszłym roku wydała na działalność charytatywną trzy miliardy dolarów.

Po wydaniu znacznych sum na filantropię Buffet pozostaje drugim, a Gates trzecim najbogatszym człowiekiem świata. Wyprzedza ich meksykański miliarder Carlos Slim.

bErMpsBK
ludzie
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)