Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
carlos slim
23.12.2015 13:23

Carlos Slim największym przegranym na świecie. Stracił 20 mld dol.

Posiada on większość udziałów w największej meksykańskiej firmie telekomunikacyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(José Cruz/ABr – Agência Brasil/wikimedia (CC BY 3.0 br))
Carlos Slim

Od początku roku majątek meksykańskiego miliardera zmniejszył się o 20 mld dolarów. Jak podaje portal "Bloomberg.com" to mniej więcej tyle, ile wynosi roczna wartość PKB Hodurasu. Carlos Slim jest głównym udziałowcem największej firmy telekomunikacyjnej w Meksyku.

Jest to efekt taniejących akcji spółki American Movil SAB Telecommunications, meksykańskiego giganta z branży telekomunikacyjnej, które posiada miliarder. Notują one największy spadek wartości od 2008 roku. Tylko w tym roku poszybowały one w dół o 18 procent. Slim posiada aż 57 procent udziału w tej firmie.

Spadek cen akcji firmy jest efektem wprowadzenia na rynek telekomunikacyjny w Meksyku nowych regulacji, w wyniku których America Movil SAB Telecommunications musi się dzielić infrastrukturą z innymi uczestnikami rynku. Przez ponad 10 lat spółka była monopolistą na rynku telefonii komórkowej i stacjonarnej w Meksyku. Jej udział w rynku wynosił odpowiednio 70 i 62 procent.

Drugim powodem przeceny akcji są złe prognozy rozwoju gospodarki Brazylii, drugiego największego rynku zbytu spółki. Firma ma również problemy z rozwojem w Europie.

Carlos Slim jest obecnie piątym najbogatszym człowiekiem na świecie. Wcześniej zajmował on trzecie miejsce na tej liście.

- Tak naprawdę nie ma żadnych symptomów, które wskazywałyby na poprawę kondycji firmy na rynku meksykańskim. Aby notowania spółki się poprawiły musi ona przedstawić wiarygodny plan rozwoju w Europie lub dowody na zmianę sytuacji w Brazylii - mówił Kevin Smithen, analityk Macquarie Securities USA Inc.

Jak podaje Bloomebrg.com, sama spółka America Movil SAB Telecommunications odmówiła komentarza w tej sprawie.

Aby walczyć o klienta na rodzimym rynku, America Movil SAB Telecommunications zmniejszyła ceny. Odbiło się to na marży zysku, która w ciągu kwartału obniżyła się do 40,3 procent z wcześniejszych 44,8 procent. Według Credit Suisse Group AG, w przyszłym roku możne się ona nadal spadać.

Zmiana w przepisach telekomunikacyjnych w Meksyku zwiększyła konkurencję na rynku. W kolejnych latach konkurentów spółki będzie jeszcze więcej.

Tagi: carlos slim, ludzie, manager, najważniejsze, wywiady, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-02-2020

Wandaszanowni państwo "dziennikarze" poszybować można TYLKO do góry - NIGDY w dół. powinni Państwo sformułować to zdanie w ten sposób: "Tylko w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)