Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chcesz pobiegać? Kup samochód!

0
Podziel się:

Każdy, kto kupi Volvo może trenować w naszym klubie biegacza. Sam biegam z klientami - mówi Arkadiusz Nowiński, prezes Volvo Auto Polska.

Chcesz pobiegać? Kup samochód!
(Volvo/Materiały prasowe)
bFgkaRiZ

W treningach klubu biegacza Volvo Auto Polska biorą udział zarówno pracownicy, jak i klienci firmy. Można wśród nich spotkać Arkadiusza Nowińskiego, prezesa koncernu, który marynarkę i krawat zamienia na strój sportowy średnio cztery razy w tygodniu. W rozmowie z Money.pl Nowiński tłumaczy, dlaczego nie stosuje żadnej diety i zdradza, jak wyglądają w Volvo wyjazdy służbowe. Money.pl: Jak dociera Pan do pracy? Pieszo, czy jednak samochodem?

*Arkadiusz Nowiński, prezes Volvo Auto Polska: *Samochodem, ale nie bez przyczyny. Do pracy mam 20 km, wiec piesza wycieczka mogłaby chwilę trwać _ (śmiech) _. Poza tym jest jeszcze kwestia polityki firmy: jako prezes spółki motoryzacyjnej powinienem używać produktów, za które odpowiadam.

Wobec tego kiedy znajduje Pan czas na treningi?

Staram się biegać rano, kiedy rodzina jeszcze śpi. Wstaję o 5:30 albo 5:45, biegam przez godzinę, potem prysznic, śniadanie, odwożę dzieci do szkoły i sam jadę do pracy. Trenuję średnio cztery dni w tygodniu, ale wszystko zależy od pory roku. Wiosną i jesienią ćwiczy się więcej, żeby zimą i w okresie wakacyjnym móc biegać mniej.

bFgkaRjb

**

fot: Volvo/ Materiały prasoweIle czasu spędza Pan w pracy?**

bFgkaRjh

Trudno powiedzieć, mam nielimitowany czas pracy i zależnie od potrzeby zostaję w firmie do 17, 18, 19.

W Volvo funkcjonuje klub biegacza. Zdarza się Panu biegać z podwładnymi?

Tak, biorę udział w treningach, najczęściej podczas wyjazdów służbowych, których mamy sporo. To najlepsza okazja, szczególnie, gdy jesteśmy w górach albo nad morzem. Pracownicy i klienci Volvo biegają pod okiem trenera także w soboty rano, ale ponieważ mieszkam po drugiej stronie Wisły, zazwyczaj im nie towarzyszę.

Każdy klient Volvo może przyjść na taki trening?

Tak, nie stawiamy żadnych ograniczeń. Znamy naszych klientów, mamy z nimi dobre relacje. Podobnie jest z pracownikami: biega zarówno kadra zarządzająca, jak i jej podwładni. Jest to związane min. z niezwykłą dostępnością tego sportu. Do biegania wystarczą buty, odpowiednia koszulka i spodenki.

bFgkaRji

Nie miał Pan nigdy obiekcji przed prezentowaniem się klientom i podwładnym w obcisłym stroju, spoconym i zgrzanym?

Najmniejszych.

A czy w Volvo istnieją kluby gromadzące miłośników innych sportów?

Formalnie innych klubów nie ma, ale są grupy osób uprawiających różne dyscypliny. Jedni grają w piłkę nożną, inni w tenisa, badmintona. Nie są to jednak usystematyzowane treningi, jak w przypadku biegania.

bFgkaRjj

Jak ważne są dla Pana pasje pracowników? Zwraca Pan na nie uwagę podczas rozmów kwalifikacyjnych?

Jak najbardziej, traktuję sport, jako naturalną część życia. Częścią życia jest praca, częścią rodzina, częścią zainteresowania i jest też sport, który pozwala odreagować, wyżyć się. Człowiek jest stworzony do aktywności fizycznej, przez wieki tak pracował, a teraz zamknęliśmy się w biurach i samochodach. Ja sam zacząłem biegać, bo mój organizm domagał się ruchu, działania.

Nie ma Pan wrażenia, że w kręgach biznesowych panuje teraz moda na bieganie, która, jak każda inna, wkrótce przeminie?

To nie moda, wystarczy spojrzeć na Stany Zjednoczone, gdzie jogging stał się popularny jeszcze w latach 70. Dziś w każdym parku USA spotyka się biegaczy, a liczba osób uprawiających sport stale rośnie. Polska znajduje się na początku tej drogi, dopiero uświadamiamy sobie, jak ważny jest zdrowy tryb życia.

bFgkaRjk

Amerykanie są też jedną z najbardziej otyłych narodowości świata. Chyba mimo wszystko nie powinniśmy brać z nich przykładu.

To prawda, ale trzeba wyróżnić świadomą, wykształconą i zamożną część amerykańskiego społeczeństwa i oddzielić ją od tej, która nie uprawia spotu, korzysta z fast foodów i ma problemy zdrowotne.

Pan stosuje jakąś dietę?

Piję dużo wody _ (śmiech) _. Nie jestem na żadnej diecie, ale nie jadam też w fast foodach i staram się zdrowo odżywiać. Kiedy człowiek dużo trenuje, nie ma innej możliwości, organizm sam domaga się owoców i warzyw.

Co uważa Pan za swoje największe osiągnięcie sportowe?

Każde ukończenie maratonu jest już sporym wyczynem. Największą satysfakcję mam, kiedy uda mi się przebiec go w wyznaczonym sobie czasie. Mój rekord wynosi mniej niż 3 godziny 45 minut.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t133608.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/prezes;pekaes;skora;lancuch;i;tomik;poezji,83,0,784211.html) Prezes Pekaes: Skóra, łańcuch i tomik poezji Harley Davidson to tylko jedna z pasji Jacka Machockiego, który jest też miłośnikiem gór i Rilkego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t131838.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/prezes;efl;moglbym;byc;rockmanem,76,0,772684.html) Prezes EFL: Mógłbym być rockmanem Andrzej Krzemiński gra na gitarze, jeździ motorem BMW enduro GS 800 i fotografuje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t124392.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/kto;stoi;za;liberty;direct,250,0,730362.html) Kto stoi za Liberty Direct? Polski oddział amerykańskiej firmy ubezpieczeniowej stworzył od zera matematyk z habilitacją.
bFgkaRjC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)