Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polscy przedsiębiorcy
13.06.2011 06:40

Prezes Nordei wykonuje 86 telefonów dziennie

Poznaj receptę na sukces Włodzimierza Kicińskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nordea)

*Włodzimierz Kiciński, prezes Nordea Bank Polska pracuje około 11 godzin na dobę, ale najciekawsze pomysły przychodzą mu do głowy, kiedy ma chwilę czasu dla siebie i rodziny. Rzetelni doradcy i odwaga do zadawania pytań to recepta na sukces najlepszego polskiego menedżera z sektora bankowości. *

Money.pl: W ubiegłym roku zdobył Pan tytuł Bankowego Menedżera Roku. Jak osiągnąć taką pozycję?

Włodzimierz Kiciński: Po pierwsze, trzeba działać zgodnie z wartościami. Po drugie, mieć dobrych i sprawdzonych współpracowników. Po trzecie, działać konsekwentnie - zwłaszcza w stosunku do tego, w co się wierzy.

A konkretne cechy osobowości? Trzeba się z _ tym czymś _ urodzić, czy dobrego zarządzania można się nauczyć?

Myślę, że to kwestia tego, w co rzeczywiście wierzymy. Ducha walki wyprowadziłem z młodych lat, konsekwencji się uczyłem. Reszta to dobór współpracowników.

Z zespołem, z którym pracuję od 9 lat udaje się konsekwentnie realizować cele. Mając zaangażowanie, zrozumienie i dobry dialog z menedżerami, każdy bank można poprowadzić do sukcesu.

Jakie miałby Pan rady dla młodej osoby, która chciałaby osiągnąć sukces w branży?

Dużo się uczyć i mieć odwagę pytać, nawet o sprawy zasadnicze. Dodatkowo pytać siebie, czy to co robię, to jest dokładnie to, w co wierzę oraz otaczać się rzetelnymi ludźmi. To kilka prostych, a jednocześnie bardzo ważnych zasad.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t139204.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/citi;bank;polacy;pojada;jak;w;singapurze,232,0,826600.html) Citi Bank: Polacy pojadą jak w Singapurze A tak troszkę konkretniej? Doba ma 24 godziny. Jak organizuje Pan czas pracy, żeby ze wszystkim zdążyć w terminie?

To proste. Wstaje się, idzie do pracy, wykonuje 86 telefonów dziennie, przemieszcza pomiędzy różnymi miastami, przegląda raporty i na koniec dnia zastanawia się, czego nie udało się zrobić.

Prowadzenie banku to duża odpowiedzialność. Jak radzi Pan sobie ze stresem?

Przez długi czas w ogóle nie wierzyłem w słowo stres i nadal się nim niespecjalnie przejmuję. Sądzę, że to kwestia rozumienia tego, co się dzieje w skali makro, tego, co dotyczy polskiej gospodarki, wykazywania ambicji i niepoddawania się w żadnej sytuacji.

Czyli ile godzin spędza Pan dziennie w pracy?

Około jedenastu.

O której zaczyna Pan pracę?

Mój typowy dzień zaczyna się około wpół do dziewiątej i w zasadzie trwa aż do skutku.

Zatem prezes banku nie ma zbyt wiele czasu wolnego. Co robi Pan po pracy?

Sporo czytam, za mało rozmawiam ze swoimi dziećmi i od czasu do czasu spoglądam w dal. Muszę mieć przed sobą daleki horyzont. To bardzo dobrze przygotowuje mnie do tego, co mam zrobić. Niezłe pomysły dotyczące sfery zawodowej przychodzą , kiedy pracą się bezpośrednio nie zajmuję.

Czyli rozdzielenie pracy i czasu wolnego nie jest możliwe?

To nie tak. W życiu zawodowym staram się czerpać inspirację z zupełnie innych dziedzin. To sprawia mi dużo więcej radości, niż studiowanie kolejnych podręczników z zarządzania.

A pieniądze? Jaki ma Pan do nich stosunek?

Przede wszystkim zwracam uwagę na pomysły, nie na pieniądze. Uważam, że to jest właśnie najciekawszy aspekt pracy w banku. Szukam dodatkowych pomysłów tak, żeby wiązać to, co dzieje się w sferze finansowania gospodarki z tym, co dzieje się w życiu społecznym.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t137624.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/getin;noble;bank;banki;beda;jak;markety,56,0,814136.html) Getin Noble Bank: Banki będą jak markety Ale teraz mówi Pan o pracy. Wie Pan, ile ma teraz pieniędzy w portfelu?

Nie.

A co jeśli ktoś chciałby pożyczyć pieniądze? Analizuje to Pan podobnie jak robią to banki?

Nie mogę pożyczać prywatnie.

A rodzinie lub znajomym?

Nadal staram się przyjrzeć przede wszystkim temu, z kim mam do czynienia. Rzetelnemu trzeba pomagać. Sprawy tych, którzy tej rzetelności nie wykazują, muszą zmierzać zupełnie normalnym torem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t131838.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/prezes;efl;moglbym;byc;rockmanem,76,0,772684.html) Prezes EFL: Mógłbym być rockmanem Andrzej Krzemiński gra na gitarze, jeździ motorem BMW enduro GS 800 i fotografuje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t137046.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/jan;wojcikiewicz;polski;conrad;hilton,91,0,808027.html) Jan Wójcikiewicz, polski Conrad Hilton Jest właścicielem hoteli Hilton w Gdańsku i Astor w Jastrzębiej Górze, ale nigdy nie założył spółki. Interesy lubi robić sam, lub w duecie z synem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t135564.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/chcesz;pobiegac;kup;samochod,50,0,796466.html) Chcesz pobiegać? Kup samochód! Każdy, kto kupi Volvo może trenować w naszym klubie biegacza. Sam biegam z klientami - mówi Arkadiusz Nowiński, prezes Volvo Auto Polska.
Tagi: polscy przedsiębiorcy, włodzimierz kiciński, ludzie, kraj, wiadmomości, gospodarka, manager, czołówki, wywiady, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz