Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wizz air
17.10.2013 13:55

10 milionów pasażerów Wizz Air na lotnisku w Pyrzowicach

10-milionowym pasażerem była Katarzyna Kukla z Opola, która w czwartek rano przyleciała z Dortmundu na Śląsk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Już 10 mln pasażerów skorzystało na lotnisku w podkatowickich Pyrzowicach z usług linii Wizz Air - podały służby prasowe portu. Przewoźnik, który lata z Pyrzowic od dekady, obsługuje teraz połowę ruchu pasażerskiego na tym lotnisku.

10-milionowym pasażerem była Katarzyna Kukla z Opola, która w czwartek rano przyleciała z Dortmundu na Śląsk. Dostała okolicznościowe upominki, m.in. bilety na loty w dwie strony w dowolne miejsce z siatki połączeń Wizz Air oraz zaproszenie na obiad od jednego z hoteli. Pasażerka była zaskoczona; przyznała, że był to jej pierwszy lot z tym przewoźnikiem.

Rzecznik prasowy Wizz Air Daniel de Carvalho podziękował wszystkim pasażerom, którzy podróżowali z tą linią.

_ Jak mówi się w Polsce, dobry start to połowa sukcesu. Widać szefowie Wizz Air znali tę maksymę i rozpoczęli swoją działalność w Katowice Airport. To była dobra decyzja, jak się okazało po latach, dla obydwu stron _ - powiedział, gratulując przewoźnikowi, rzecznik portu Cezary Orzech.

Z siedmiu polskich lotnisk Wizz Air obsługuje 85 tras i w dalszym ciągu rozwija siatkę połączeń. Z Pyrzowic ma 26 międzynarodowych połączeń. Ostatnio linia z tego portu zaczęła latać do Kutaisi (Gruzja), Neapolu (Włochy) czy Larnaki (Cypr). W najbliższym czasie przewoźnik planuje uruchomienie lotów do Tel Awiwu (Izrael)oraz Grenoble (Francja).

Wizz Air należy do największych linii lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej flota składa się z 45 samolotów typu Airbus A320.

Od początku roku do końca września lotnisko w Pyrzowicach odprawiło ponad 2 mln 38,5 tys. pasażerów. W całym ubiegłym roku było ich ponad 2 mln 550 tys. Władze portu liczą, że mimo utrzymującego się do lipca trendu spadkowego, w tym roku uda się odprawić zbliżoną do ubiegłorocznej liczbę podróżnych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wizz air, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz