Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

10 wymarzonych pracodawców

Oto 10 firm, w których każdy chciałby pracować. Tam obsypują pracowników pieniędzmi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Magazyn Fortune przygotował ranking 100 najlepszych firm z punktu widzenia pracowników. Okazało się, że najlepiej jest pracować w Google. Dobre płace, elastyczny czas pracy oraz prawo do tańszego wykupu akcji firmy dla 99 proc. pracowników działa na wyobraźnię poszukujących pracy.

A że nie zawsze można mieć wszystko jednocześnie, to ranking można przeglądać według wybranego kryterium: wysokości średniej pensji, liczby zatrudnionych kobiet albo dynamiki zatrudnienia. Oczywiście najciekawsze jest kryterium związane z wynagrodzeniem: najgrubsze portfele mają wzięci prawnicy.

1. Bingham McCutchen - po raz czwarty z rzędu ta kancelaria okazała się liderem na liście 25 firm, które płacą najwięcej swoim etatowym pracownikom.

Nie jest łatwo się tam dostać. Firma najchętniej zatrudnia absolwentów Harvarda, Yale i Stanford. Początkujących prawników kuszą rocznym wynagrodzeniem w wysokości nieco ponad 160 tys. dolarów rocznie. Później jest już tylko lepiej: średnia pensja to *211 tys. dolarów *rocznie. Firma zatrudnia ponad 1000 osób w trzynastu biurach.

2. Arnold & Porter - znów prawnicy, tyle że w tej firmie równie ważne jak pieniądze są sentymenty. Założono ją w 1946 roku i od tamtej pory nie zmieniła głównej siedziby.

Zatrudnia 600 prawników w ośmiu biurach. Każdemu pracownikowi wypłaca co roku średnio 194 tys. dolarów pensji. 20 proc. załogi to Afroamerykanie, tyle samo kadry zarządzającej stanowią kobiety. Stąd w kancelarii firmowe przedszkole.

3. Alston & Bird - też prawnicy i też mają swoje przedszkole. Zajmują się obsługą prawną dużych korporacji, jak choćby Delta Airlines. Pracownicy zarabiają mniej niż w powyższych firmach, bo 190 tys. dolarów rocznie, ale zarząd często przyznaje bonusy sięgające nawet 10 proc. bazowego wynagrodzenia. Firma w tym roku świętuje 115 urodziny.

4. Shared Technologies - największy rozwój tej pierwszej w rankingu firmy technologicznej nastąpił tuż po jej prywatyzacji w 2004 roku, kiedy władzę nad nią przejął Tony Parella. W zeszłym roku zasłynął on z tego, że odwiedził wszystkie biura firmy i przywitał się z każdym pracownikiem. Trwało to dość długo, bo jest ich 1400. Każdy co roku zarabia 187 tys. dolarów. Firma zajmuje się dostarczaniem systemów informatycznych i telekomunikacyjnych do firm.

5. Nixon Peabody - jeden z liderów na amerykańskim rynku usług prawniczych. Słynie jednak z opinii miejsca pracy sprzyjającego mniejszościom seksualnym. Zatrudnia 700 osób. Średnia pensja w ujęciu rocznym sięga 178 tys. dolarów.

6. Devon Energy - jeden z największych w USA producentów ropy i gazu. Akwizycje innych podmiotów z tej branży spowodowały, ze zatrudnienie poszybowało z 764 do 5000 w ciągu kilku lat.

Nie ma danych o równie spektakularnym wzroście pensji, ale wiadomo, że średnio wynosi ona obecnie *173 tys. dolarów *i można liczyć na 23 tys. dolarów premii.

7. Perkins Coie - słynie z klientów takich jak: Starbucks, Microsoft, Amazon, Boeing. Poza tym, wśród załogi utworzono nietypową jednostkę zajmującą się umilaniem pracy w biurze.

Zajmują się oni kupowaniem prezentów, robieniem sobie żartów i niespodzianek. Mają się z czego cieszyć. Zarabiają po *163 tys. dolarów *rocznie.

8. EOG Resources - zajmują się wydobywaniem ropy i gazu. Średnio płacą po 146 tys. dolarów. Dodatkowo dają pracownikom opcje na akcje. Te zaś podrożały w zeszłym roku o 43 procent!

9. Adobe Systems - słynie z tego, że daje pracownikom ponadprogramowe dni wolne od pracy. A płaci też dobrze: 137 tys. dolarów rocznie.

10. Goldman Sachs - mimo recesji na rynku USA, ten bank inwestycyjny może pochwalić się niezłymi wynikami za 2007 rok. Każdy pracownik też coś z tego miał: średnio 137 tys. dolarów. Bank zatrudnia ponad 24 tys. osób.

Tagi: najwyższe pensje, business news, styl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, rankingi, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz