Notowania

Przejdź na
wielka brytania
15.03.2009 08:02

2000 funtów na zachętę. Motoryzacja ruszy?

Brytyjski rząd chce płacić kierowcom, którzy zamienią stare auto na nowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Brytyjski rząd chce płacić kierowcom, którzy zamienią stare auto na nowy lub roczny wóz.

Jak donosi _ Times Online _ najnowsze propozycje mogą zostać przedstawione w kwietniu. Minister biznesu Wielkiej Brytanii Lord Mandelson ma nadzieję, że pomogą one rozruszać rynek motoryzacyjny i wspomogą borykającą się z poważnymi kłopotami brytyjską motoryzację.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Tata zwalnia z pracy. W Wielkiej Brytanii ]( http://manager.money.pl/news/artykul/tata;zwalnia;z;pracy;w;wielkiej;brytanii,38,0,418086.html )
* [ Fachowcy z Land Rovera będą montować Jaguary ]( http://manager.money.pl/news/artykul/fachowcy;z;land;rovera;beda;montowac;jaguary,107,0,364139.html )

Co proponuje rząd? Według brytyjskiego serwisu, każdy kierowca, który zamieni co najmniej dziewięcioletni wóz na auto mające nie więcej niż rok, dostanie 2 tys. funtów premii.

Używane auto będzie musiało być dostarczone do punktu recyklingowego. Kierowca otrzyma stosowny certyfikat. PO przedstawieniu go dealerowi przy zakupie nowego samochodu, kierowca otrzyma specjalną premię.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wielka Brytania daje na ekologiczna auta ]( http://manager.money.pl/news/artykul/wielka;brytania;daje;na;ekologiczna;auta,51,0,433971.html )

To kolejny pomysł na rozruszanie branży motoryzacyjnej. Wcześniej rząd rozważał wykorzystanie publicznych pieniędzy na wsparcie finansowania kredytów samochodowych przez umożliwienie firmom motoryzacyjnym dostępu do specjalnego systemu płynności finansowej Banku Anglii. Pomysł upadł, bo sprzeciwił się my Mervyn King, gubernator Bank of England

ZOBACZ REPORTAŻ O ROZMOWACH RZĄDU Z JAGUAREM LAND ROVEREM (ang.):

Tagi: wielka brytania, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz