Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

3 mld dolarów zarobią na recyklingu telefonów

Na rynku krążyć będzie wkrótce ponad 100 mln telefonów komórkowych z drugiej ręki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Według firmy ABI Research w 2012 roku na rynku znajdzie się ponad 100 milionów telefonów komórkowych z drugiej ręki.

Tak znaczny ich przyrost związany jest z częstszym wymienianiem komórek przez klientów, zwiększonym popytem na tanie telefony, wymogami prawnymi oraz większą świadomością klientów, którzy wiedzą, że telefony komórkowe są szkodliwe dla środowiska. Aparat lepiej więc przekazać komuś innemu niż wyrzucać.

Analityk Shailendra Pandey mówi, że dla firm specjalizujących się w recyklingu telefonów komórkowych, takich jak ReCellular, Fonebak czy _ ABI Research ocenia, że w 2012 roku przychody firm sprzedających telefony z drugiej ręki wyniosą ponad 3 mld dolarów. _Eazyfone, nadchodzą dobrze czasy. Nie znaczy to jednak, że takie przedsiębiorstwa mogą spocząć na laurach. Średnia cena używanego telefonu gwałtownie spada, więc zarobienie na tym rynku nie jest łatwe.

Na sukces wspomnianych przedsiębiorstw pracują jednak wszyscy. Producenci komórek projektują je tak, by łatwiej nadawały się do powtórnego użycia, operatorzy telefonii komórkowej i sprzedawcy urządzeń zachęcają klientów do ich oddawania, a ci z kolei pozwalają się zachęcić i coraz rzadziej wyrzucają telefon.

Tagi: telefony komórkowe, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz