Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek
05.03.2008 12:02

3 mld użytkowników komórek wyśle 2 bln sms-ów

Rynek łączności mobilnej ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Research and Market w swoim corocznym raporcie przewiduje, że w 2008 roku na całym świecie zostanie wysłanych ponad 2 biliony SMS-ów.

To z kolei oznacza, że rynek łączności mobilnej ma przed sobą świetlaną przyszłość. Specjaliści zauważają, że rynek tego typu usług ciągle rośnie, chociaż jest to wzrost powolny. Także i najpopularniejsza z nich - SMS - ciągle zwiększa swoje udziały w rynku.

Świadczy o tym chociażby fakt, że jeśli 3 miliardy użytkowników telefonów komórkowych mają wysłać w ciągu roku 2 biliony SMS-ów, to każdy użytkownik wyśle codziennie około 2 wiadomości tekstowych.

Autorzy raportu zauważają, że pomimo postępu technologicznego i wprowadzania kolejnych innowacji, najpopularniejsze usługi są związane z komunikacją, nie z rozrywką ani z dostarczaniem informacji. _ 2 biliony wiadomości tekstowych przyniosą operatorom sieci wpływy rzędu 65-75 miliardów dolarów. _

Eksperci przewidują też sukces usług telemetrycznych. Ich rozwojem szczególnie zainteresowane są banki i sklepy. Stworzenie możliwości bezkontaktowego korzystania z usług finansowych oznacza, że usługi w rodzaju m-payment czy m-banking będą wykorzystywane przez osoby, które w innych okolicznościach nie skorzystałyby z tego typu możliwości.

Wciąż jednak zawodzi mobilna telewizja. Postęp technologiczny jest spory i pozornie nic nie stoi na przeszkodzie, by się mogła ona upowszechnić. Klienci najwyraźniej nie mają jednak ochoty płacić takiego abonamentu, jak chcą tego operatorzy i nie widzą sensu oglądania telewizji na wyświetlaczach obecnie dostępnych urządzeń przenośnych. Eksperci wierzą jednak, że gdy tylko pojawi się odpowiednia technologia, operatorzy zmienią swój model biznesowy, także i mobilna telewizja rozkwitnie.

Tagi: rynek, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz