Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

600 tys. dolarów za reklamę Polski w CNN

0
Podziel się:

Spoty promujące Polskę emitowane były przy okazji cyklu Eye on Poland.

600 tys. dolarów za reklamę Polski w CNN
(cnn)

*600 tys. dolarów kosztowały Polskę spoty promujące nasz kraj jako atrakcyjny turystycznie i inwestycyjnie, nadawane w CNN International. Dziś zakończył się tygodniowy cykl _ Eye on Poland _ emitowany w tej stacji. *

600 tys. dolarów to koszt, który poniosły MSZ, Polska Organizacja Turystyczna, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych i LOT za 635 emisji reklam promujących nasz kraj - mówi przedstawicielka CNN International w Polsce, Nina Kowalewska- Motlik. Wyjaśniła, że spoty te są nadawane w telewizji przez okres 12 tygodni. Cała kampania reklamująca Polskę skończy się w grudniu. Koszt produkcji reklamówek wzięła na siebie CNN International. Polska promowana jest również na stronie internetowej CNN.

Zobacz fragment programu _ Eye on Poland _:

W kanale reklamują się również niektóre polskie miasta: Warszawa, Gdańsk, Łódź. Każde z nich zapłaciło za swój spot ok. 300 tys. dolarów. Według Kowalewskiej-Motlik były to bardzo preferencyjne ceny, niższe nawet od cen podobnych kampanii w polskich mediach komercyjnych. W lutym swoją kampanię w stacji ma mieć Kraków.

Niedziela to ostatni dzień cyklu _ Eye on Poland _ emitowanego w stacji. Przez cały tydzień widzowie CNN International mogli oglądać reportaże na temat Polski, przygotowane przez dziennikarzy tej stacji.

Zobacz fragment programu _ Eye on Poland _:

Dodatkowo od poniedziałku do piątku relacje na żywo z Polski nadawała popularna dziennikarka Fionnuala Sweeney. Bywało, że jej wystąpienia nie doszły do skutku ze względu na kryzys ekonomiczny na światowych giełdach. Tak było np. w środę, kiedy zamiast relacji Sweeney o polityce zagranicznej Polski, spod Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu sytuację na rynkach giełdowych na świecie komentował dziennikarz CNN, specjalizujący się w sprawach europejskich, Robin Oakley.

Również część z piątkowych relacji na żywo Sweeney (spod kolumny Zygmunta w Warszawie) nie doszła do skutku ze względu na spadki na giełdach tego dnia.

Zdaniem Syreety Clarke, PR managera CNN International, mimo takich niespodziewanych wydarzeń cykl _ Eye on Poland _ można uznać za udany. _ Takie nieoczekiwane zdarzenia, choć powodują, że relacje na żywo mogą się nie odbyć, sprawiają, że program staje się jeszcze bardziej wiarygodny i dynamiczny _ - powiedziała. Pytana o opinię w związku z pojawiającymi się krytycznymi opiniami o cyklu, np. tym, że zabrakło w nim tzw. kultury wysokiej, Clarke tłumaczyła, że chodziło o pokazanie jak najszerszej perspektywy na Polskę, w tym również - spojrzenia na polską rozrywkę. W reportażach poświęconych kulturze wyemitowano reportaż o piosenkarce Natalii Kukulskiej, pokazywano również historię 5-letniego perkusisty.

Zobacz fragment programu _ Eye on Poland _:

Medioznawca, prof. Wiesław Godzic, ocenił, że cykl emitowany przez CNN powinien dać Polakom do myślenia. _ Cieszmy się z tego, że Amerykanie przyznali, iż jesteśmy częścią demokratycznego, rozwiniętego, wysoko cywilizowanego świata. Ale wszystko to było ujęte powierzchownie, nie głęboko _ - uważa.

_ - Dobrze, że CNN poświęcił nam uwagę, bo jeszcze niedawno National Geographic pokazywał jako podstawową informację z Polski wóz drabiniasty _ - dodał. Jego zdaniem jednak, _ teraz powinny się odbyć w Polsce poważne debaty o tym, jak my siebie widzimy sami i jak inni nas widzą _.

CNN International to międzynarodowa wersja amerykańskiej telewizji informacyjnej CNN. Stacja nadaje programy informacyjne przez całą dobę.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)