Notowania

wielka brytania
24.11.2009 14:46

62 mld funtów tajnej pożyczki na przetrwanie

Rok temu państwo ratowało Royal Bank of Scotland i HBOS przed upadkiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ell brown/CC/Flickr)

Jak donosi _ BBC _, informacje o pożyczce dla zmagających się z kryzysem finansowym instytucji Bank of England ujawnił po raz pierwszy.

Szef BoE Mervyn King powiedział, że pożyczki miały _ zapobiec utracie zaufania do systemu finansowego _. Jak przyznaje King pożyczki zostały spłacone w styczniu tego roku.

Brytyjski serwis podkreśla, że szefostwo BoE z dużą ostrożnością podeszło do kwestii ujawnienia informacji o wsparciu banków. Zdecydowano się na to dopiero wtedy, gdy BoE miał całkowitą pewność, że potrzeba zachowania dyskrecji przestała już obowiązywać.

ZOBACZ TAKŻE:

    * [ Bank RBS wciąż traci przez złe długi ]( http://manager.money.pl/news/artykul/bank;rbs;wciaz;traci;przez;zle;dlugi,14,0,554766.html )
    * [ Megaprzejęcie pod lupą nadzoru. Jest śledztwo ]( http://manager.money.pl/news/artykul/megaprzejecie;pod;lupa;nadzoru;jest;sledztwo,175,0,521135.html )
    * [ RBS wyjdzie na prostą za dwa lata? ]( http://news.money.pl/artykul/rbs;wyjdzie;na;prosta;za;dwa;lata,4,0,518916.html )
    * [ Brytyjski rząd topi miliardy. W Lloyds i RBS ]( http://manager.money.pl/news/artykul/brytyjski;rzad;topi;miliardy;w;lloyds;i;rbs,75,0,490827.html )
Tagi: wielka brytania, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz