Notowania

kryzys finansowy
06.03.2009 08:52

70 procent Lloyds TSB w rękach państwa

To cena za zabezpieczenie toksycznych aktywów wartych 250 miliardów funtów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Porozumienie banku z rządem jest już niemal uzgodnione - donosi brytyjski Daily Telegraph. - W zamian za przejęcie _ toksycznych długów _ udziały państwa w jednej z największych brytyjskich grup finansowych rząd przejmie 70 procent akcji, jednak bez prawa głosu.

W kłopoty Lloyds Banking Group wpadła po przejęciu jesienią ubiegłym roku potentata na rynku kredytów hipotecznych - HBOS. Straty przejętej instytucji, ogłoszone jeszcze w styczniu, okazały się dla nowego właściciela nie do udźwignięcia.

Zobacz reportaż ITN News:

Załamanie rynków finansowych i sektora bankowego jest szczególnie mocno odczuwalne właśnie w Wielkiej Brytanii. Brytyjski kanclerz skarbu Alistair Downing zapowiedział, że będzie chciał, bybankowcy wytłumaczyli się ze swoich decyzji, które doprowadziły w rezultacie do dramatycznej utraty wartości przez takie banki jak RBS czy HBOS.

Banki traciły, bo rosły obawy, że udzielona do tej pory rządowa pomoc nie wystarczy na rozruszanie rynku kredytowego i uratowanie banków przed bankructwem. Doszło do tego, że szef nadzoru finansowego lord Adair Turner musiał uspokajać, że żadnemu brytyjskiemu bankowi nie grozi upadłość.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kryzys finansowy, lloyds, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz