Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABM Solid podpisał umowę z chińską firmą

0
Podziel się:

W przyszłości chińska firma chce zacieśnić współpracę poprzez potencjalne zaangażowanie w kapitale polskiej spółki.

ABM Solid podpisał umowę z chińską firmą
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUmgowR

ABM Solid podpisał z China National Electric Engineering Co. (CNEEC) umowę o strategicznej współpracy w sektorze budownictwa energetycznego. Zakłada ona między innymi kooperację przy składaniu ofert w przetargach na budowę bloków energetycznych.

ABM Solid współpracował przy przygotowaniu oferty CNEEC w przetargu na realizację bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice. W przypadku wybrania chińskiej oferty przez zamawiającego, ABM Solid będzie miał pierwszeństwo do realizacji prac na rzecz CNEEC jako podwykonawca.

Podpisana umowa zakłada dalszą współpracę pomiędzy ABM Solid i CNEEC między innymi przy przygotowaniu ofert w przetargach na budowę bloków energetycznych w Elektrowni Jaworzno i Elektrowni Północ. W przypadku zwycięstwa w którymś z przetargów, ABM Solid, podobnie jak w Kozienicach, będzie miał pierwszeństwo do realizacji prac jako podwykonawca.

bEUmgowT

_ - Oprócz wspierania CNEEC w toczących się postępowaniach, zarówno na etapie przygotowywania oferty, jak i przy ewentualnej realizacji, planujemy wspólnie uczestniczyć w kolejnych przetargach energetycznych, również poprzez stworzenie konsorcjum _ - powiedział prezes ABM Solid Marek Pawlik.

Strategiczna współpraca zakłada również kooperację w przetargach na budowę linii energetycznych, zarówno sieci przesyłowej, jak i dystrybucyjnej.

W komunikacie podano, że w przyszłości China National Electric Engineering Co. rozważa zacieśnienie współpracy poprzez potencjalne zaangażowanie w kapitale ABM Solid. Umowa została podpisana na 5 lat z możliwością przedłużenia na kolejne 5 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Chińczycy znów w Polsce. Teraz fabryka Chiński producent naklejek na napoje i produkty żywnościowe, Haoneng Packing Co. Ltd, ulokuje swój nowy zakład w Krakowie.
Na to spotkanie Polska czekała ćwierć wieku Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, podczas rozmowy obie strony wyraziły nadzieję na rozwój kontaktów międzyludzkich, w tym zwłaszcza wymiany młodzieżowej.
KGHM podpisał przełomową umowę z Chinami Dokumenty podpisano w Urzędzie Rady Ministrów w obecności premiera Polski Donalda Tuska oraz Chin - Wen Jiabao.
bEUmgoxu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)