Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Czujko
|

Abramowicz vs Bieriezowski. Starcie gigantów

0
Podziel się:

Bieriezowski oskarża Abramowicza o zdradę i zastraszenie.

Abramowicz vs Bieriezowski. Starcie gigantów
(Gavin Rodgers / Rex Features/EAST NEWS)

Dwaj Rosyjscy magnaci finansowi spotkali się w brytyjskim sądzie. Borys Bieriezowski skarży właściciela klubu piłkarskiego Chelsea Romana Abramowicz. Twierdzi, że ten go zdradził, zastraszył i w ten sposób skłonił do do sprzedaży części firmy Sibneft za bezcen.

Bieriezowski sprzedał 21,5 procent udziałów w spółce naftowej Sibneft za - jak to mówi - _ zaledwie _ 1,3 miliarda dolarów. Abramowicz twierdzi, że jego kolega - który pomagał mu wejść do świata rosyjskich bogaczy - nigdy nie był zainteresowany tą spółką.

Abramowicz poznał Bieriezowskiego, gdy zaczął robić karierę w sektorze naftowym. Przełom w jego karierze wiąże się właśnie z nim i rokiem 1995. Był to czas nasilonej kampanii wyborczej. O reelekcję ubiegał się schorowany i potrzebujący pieniędzy na kampanię, Borys Jelcyn, który wydał dekret o prywatyzacji koncernu Sibnieft.

Poprzez sieć firm Bierezowski z Abramowiczem przejęli koncern, płacąc niewiele ponad 100 mln USD. Wartość firmy została zaniżona blisko 25 razy. Nie bez przyczyny nazywani byli _ kasjerami Kremla _.

Później Abramowicz interesy robił już na własną rękę. Wspólnie z innym miliarderem, Olegiem Dieripaską, przejął holding Rosyjskie Aluminium. Był też właścicielem nieistniejącej już stacji telewizyjnej ORT.

Więcej o majątku Abramowicza czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/114/129650_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/najbogatsi-rosjanie-zobacz-na-czym-sie-dorobili-0-892977.html) Najbogatsi Rosjanie. Na czym się dorobili? Moskwa to najgęściej zaludnione miliarderami miasto świata, a majątek najbogatszego Rosjanina jest sto razy większy niż krezusa z Polski.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/185/127417_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/najdrozszy-obraz-picasso-w-rekach-abramowicza-0-795543.html) To Abramowicz kupił rekordowego Picassa Dzieło, które w maju zeszłego roku osiągnęło na aukcji rekordową cenę 106,5 miliona dolarów, prawdopodobnie należy do rosyjskiego miliardera.
KOMENTARZE
(0)