Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
impexmetal
25.07.2006 14:11

Adam Chełchowski został prezesem Boryszewa i Impexmetalu

Adam Chełchowski został prezesem Boryszewa i Imexmetalu. Chełchowski został również prezesem Impexmetalu. /ISB/

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rada nadzorcza spółki Boryszew powołała Adama Chełchowskiego na stanowisko prezesa firmy, poinformował Boryszew w komunikacie we wtorek. Chełchowski został również prezesem Impexmetalu. *

„W dniu 24 lipca rada nadzorcza Boryszew SA powołała pana Adama Chełchowskiego na prezesa zarządu Boryszew SA. A. Chełchowski został również prezesem Impexmetal SA” – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że w związku z powołaniem na stanowisko prezesa zarządu, Chełchowski złożył w dniu 24 lipca rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej Boryszewa.

„Zasiadając od blisko dwóch miesięcy w radzie nadzorczej spółki miałem okazję zapoznać się z wszelkimi aspektami działalności dość skomplikowanego organizmu biznesowego, jakim jest grupa kapitałowa Boryszew SA” – powiedział cytowany w komunikacie Adam Chełchowski.

Zarząd Boryszewa poinformował też, że w dniu 24 lipca 2006 roku rada nadzorcza zwolniła Krzysztofa Adamskiego z pełnienia obowiązków prezesa Boryszewa. Adamski zachowuje nadal stanowisko członka zarządu spółki.

Głównym zadaniem nowego prezesa jest przede wszystkim połączenie Boryszewa i Impexmetalu.

„Wiele już zrobiono na tej drodze, a moim zadaniem jest możliwie szybkie i skuteczne zakończenie fuzji. Pozwoli ona na wykorzystywanie efektów synergii, optymalizację kosztów, elastyczniejsze zarządzanie i tym samym na wzrost wartości połączonych podmiotów dla akcjonariuszy” – powiedział prezes, cytowany w komunikacie.

Połączone przychody Grupy Boryszewa oraz Impexmetalu wyniosły w 2005 roku ponad 4,7 mld zł, a wchodzące w ich skład podmioty zatrudniają ponad 10 tys. osób. /ISB/

Tagi: impexmetal, prezes, business news, manager
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz