Notowania

Przejdź na

Adidas chce produkować buty dla ubogich

Na rynek w Bangladeszu trafić mają sportowe buty w cenie poniżej 1 euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(press.adidas.com)

W wielu krajach posiadanie sportowego obuwia jest czystym luksusem. Adidas zamierza to teraz zmienić.

na zdjęciu Herbert Hainer, prezes grupy Adidas

Niemiecki producent artykułów sportowych uruchomi w przyszłym roku projekt, którego celem będzie opracowanie oraz wprowadzenie na rynek w Bangladeszu butów sportowych dla ubogich. Buty mają być oferowane w cenach przystępnych dla lokalnej ludności.

    * [ Wojna o paski Pumy. Wszystko przez podatki? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/wojna;o;paski;pumy;wszystko;przez;podatki,77,0,524365.html )
    * [ **Adidas** prawie na zero. Wciąż nie ma zysków ]( http://manager.money.pl/news/artykul/adidas;prawie;na;zero;wciaz;nie;ma;zyskow,140,0,517004.html )

Stworzony przez Yunusa Grameen Bank był jego pierwszym projektem jako przedsiębiorcy społecznego. Bank dla ubogich stał się w konglomeratem przedsiębiorstw. Oferują usługi telekomunikacyjne oraz opiekę zdrowotną. W 2006 r. Yunus założył pierwszy joint venture z producentem artykułów spożywczych Danone.
Muhammad Yunus, laureat pokojowej nagrody Nobla, podczas konferencji w Berlinie powiedział, że buty Adidasa będą oferowane w cenie poniżej jednego euro. Jednak Adidas nie chciał potwierdzać informacji dotyczącej ceny. Nie wiadomo także, gdzie, w jakiej formie i z jakiego materiału będą produkowane buty, podkreśliła rzecznik firmy.

Projekt ma być współpracą pomiędzy drugim co do wielkości producentem artykułów sportowych oraz Yunus' Grameen Creative Lab. _ - Ten wspólny projekt jest częścią naszego dążenia do długotrwałego społecznego i proekologicznego zaangażowania _, czytamy w oświadczeniu koncernu.

Kooperacja jest nadzwyczajna. Wprawdzie Adidas produkuje już w krajach rozwijających się, jednak z przeznaczeniem na eksport, a większości ludzi w tych krajach i tak nie stać na takie buty.

    * [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
    * [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: adidas, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz