Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Amber Gold
20.08.2012 11:25

Afera Amber Gold. Resort Pawlaka zadziałał dobrze?

- Gość który kilka razy był skazany za oszustwo, miał przekonanie, że nie był skazany za dom składowy - powiedział Waldemar Pawlak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Ministerstwo Gospodarki zapewnia, że postąpiło skutecznie z wnioskiem firmy Amber Gold o przyznanie zgody na prowadzenie domu składowego. *

Wicepremier i szef resortu Waldemar Pawlak mówił, że choć początkowo, w styczniu 2010 roku gdańska firma została wpisana do odpowiedniego rejestru, to po weryfikacji i wniosku do spółki o informację o karalności jej szefa, została z niego wykreślona.

W ramach kary za fałszywe oświadczenie, przez trzy lata spółka nie mogła się ubiegać o możliwość prowadzenia domu składowego. Dodatkowo Departament Administrowania Obrotem wystąpił do Komisji Nadzoru Finansowego z pytaniem, czy firma nie wykonuje czynności parabankowych.

_ - To jest przykład, gdzie administracja zadziałał dobrze. Następnie po wykreśleniu tej spółki z rejestru domów składowych, departament przesłał informacje do KNF-u, prokuratury i sądu rejestrowego. Ciekawa jest tu reakcja prokuratury, która stwierdziła, że nie dopatruje się znamion czynu zabronionego. - _ powiedział wicepremier Pawlak.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

(źródło: IAR)

_ - W tym przypadku widocznie, Gość który kilka razy był skazany za oszustwo, miał przekonanie, że nie był skazany za dom składowy. Widocznie czuł się w tej przestrzeni niewinny. A ponieważ urzędowa sprawiedliwość kilka razy skazywała w zawieszeniu więc widać doszedł do przekonania, że siódme przykazanie: nie kradnij też w stosunku do niego nie działa. - _ powiedział Waldemar Pawlak.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

(źródło: IAR)

Zdaniem wicepremiera nie można wskazać jednego winnego sytuacji, w której Amber Gold przez długi okres funkcjonował na rynku. Waldemar Pawlak dodał, że sprawa gdańskiej firmy wymaga wyciągnięcia wniosków w różnych miejscach.

Czytaj więcej o aferze Amber Gold w Money.pl
Przecieki ze śledztwa w Amber Gold. Kto finansował ten biznes? W sprawę mogą być zamieszani znani trójmiejscy gangsterzy - wynika z dziennikarskiego śledztwa.
"Tak należało się rozprawić z Amber Gold" Eksperci tłumaczą, co trzeba było zrobić z kontrowersyjną spółką. Dzisiaj jej prezesowi postawiono sześć zarzutów. Śledczy znaleźli część złota.
Więcej pieniędzy dla klientów Amber Gold? Wcześniej śledczy zabezpieczyli 57 kg złota, kilogram platyny oraz mniej niż kilogram srebra.
Tagi: Amber Gold, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz