Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera lekowa w Chinach. Kolejny koncern podejrzany

0
Podziel się:

Znany francuski koncern farmaceutyczny miał wręczać łapówki ponad 500 lekarzom w Chinach. Trwa śledztwo.

Afera lekowa w Chinach. Kolejny koncern podejrzany
(Morrhigan/iStockphoto)

Francuski producent leków, firma Sanofi - według informacji chińskich mediów - miała wręczać łapówki ponad 500 lekarzom w Chinach. Trwa śledztwo.

Chiński dziennik - _ XXI Century Business Herald _ podał, że Sanofi w 2007 roku wręczył ponad 500 lekarzom łapówki na sumę 1,7 mln juanów. Koncern wydał oświadczenie, w którym kategorycznie odcina się od łapówkarskich praktyk. Przedstawiciele firmy poinformowali, że sprawa traktowana jest niezwykle poważnie.

To kolejny zagraniczny producent leków, który może mieć problemy z chińskim prawem. Trwa śledztwo przeciwko GlaxoSmithKline, które podejrzane jest o wręczanie w Chinach łapówek na sumę niema 0,5 mld dolarów. Po ujawnieniu tych informacji chińskie władze rozpoczęły kontrole zagranicznych koncernów farmaceutycznych działających na chińskim rynku.

Czytaj więcej w Money.pl
Takiej korupcji w farmacji jeszcze nie było Brytyjska firma farmaceutyczna GlaxoSmithKline wydała 4,9 mld dolarów na korumpowanie lekarzy i urzędników, by zwiększyć sprzedaż i ceny leków oferowanych w Chinach.
Wielkie łapówki w górnictwie. Są zatrzymania Wysoko postawieni pracownicy kopalń, ustawiali kontrakty na dostawę sprzętu lub przyspieszenie płatności.
Dostały raka, wytoczyły proces koncernowi Cztery siostry oskarżyły koncern Eli Lilly o to, że zachorowały na raka piersi po tym jak ich matka, gdy była w ciąży, zażywała wytwarzany przez tą firmę lek hormonalny
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)