Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
news of the world
06.02.2012 15:39

Afera "News of the World". Już 800 ofiar podsłuchów

W skonfiskowanych dokumentach hakera i prywatnego detektywa Glenna Mulcaire'a znaleziono nazwiska 829 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Brytyjska policja podejrzewa, że prywatny detektyw, który został aresztowany za włamywanie się do telefonów na zlecenie zamkniętego już tabloidu _ News of the World _, założył podsłuchy w telefonach blisko 830 osób. *

[Na zdjęciu protestujący przeciwko nadużyciom dziennikarskim]

W skonfiskowanych dokumentach hakera i prywatnego detektywa Glenna Mulcaire'a znaleziono nazwiska 829 osób. Mulcaire mógł włamać się do skrzynek głosowych w ich telefonach komórkowych - poinformowała w poniedziałek zastępczyni komisarza Policji Metropolitalnej Sue Akers.

Policja powiadomiła 581 potencjalnych ofiar, kolejnych 231 nie udało się zidentyfikować, a 17 osób nie mogło zostać powiadomionych ze względu na toczące się dochodzenia.

Mulcaire został skazany w styczniu 2007 r. na cztery miesiące pozbawienia wolności w związku z włamaniami do skrzynek głosowych osób z otoczenia księcia Williama. Podsłuchy zakładał na zlecenie tabloidu _ News of The World _, należącego do imperium medialnego Ruperta Murdocha. Gazeta przestała się ukazywać na skutek kolejnych skandalizujących doniesień o naruszaniu prywatności polityków, członków rodziny królewskiej, celebrytów i bliskich ofiar przestępstw, a także w rezultacie informacji o przekupywaniu policjantów.

Akers zeznawała przed parlamentarną komisją ds. etyki mediów. Gremium, powołane w konsekwencji afery podsłuchowej wokół _ NotW _, ma na celu m.in. zbadanie etyki mediów, obecnego modelu samoregulacji i opracowanie zaleceń.

Czytaj w Money.pl
Dziennikarz zatrzymany. Odbierał ważne nagrody Brytyjska policja zatrzymała kolejnego podejrzanego o udział w aferze podsłuchowej.
To nie koniec afery. Policja bada nowy wątek Brytyjska policja badająca sprawę afery podsłuchowej postanowiła poszerzyć zakres śledztwa o ewentualne nielegalne zdobywanie informacji przez internet - poinformował Scotland Yard.
Tagi: news of the world, podsłuchy, dziennikarze, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz