Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera News of the World odbije się na popularności Camerona

0
Podziel się:

Kolejne szczegóły afery podsłuchowej coraz bardziej szkodzą premierowi Davidowi Cameronowi.

Afera News of the World odbije się na popularności Camerona
(PAP/EPA)

Właściciel News Corporation Rupert Murdoch przyznał, że kilkakrotnie odwiedzał brytyjskiego premiera Davida Camerona i jego poprzednika Gordona Browna w rezydencji na Downing Street w Londynie. Jak mówił, wchodził tam tylnymi drzwiami, by uniknąć spotkania z fotoreporterami.

Magnat medialny, którego brytyjskie bulwarówki są zamieszane w gigantyczną aferę podsłuchową, przez ponad dwie godziny składał wczoraj zeznania przed komisją parlamentu w Westminsterze. Rupert Murdoch był pytany o związki z politykami, bo w ostatnich dniach wyszło na jaw, że wielu spośród bohaterów skandalu albo pracowało dla brytyjskich polityków albo utrzymywało z nimi bliskie relacje.

Murdoch opisywał, jak w kilka dni po zwycięskich dla torysów wyborach w maju 2010 roku został zaproszony na herbatę przez Davida Camerona. Poproszono go jednak, by wszedł do rezydencji tylnymi drzwiami, by uniknąć fotoreporterów. Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Marcin Zaborowski przyznaje w rozmowie z Polskim Radiem, że kolejne szczegóły, które wychodzą na jaw, coraz bardziej szkodzą premierowi Davidowi Cameronowi.

Marcin Zaborowski podkreśla, że nie można jeszcze przewidzieć, czy cała sprawa spowoduje dymisję Camerona czy tylko popsuje jego notowania.

- _ Cameron nie dlatego, że jest przy władzy, ale dlatego, że po prostu był związany z tym środowiskiem w sposób bliższy niż obecni politycy partii pracy, więc na nim się to gorzej odbija i on poniesie tego większe konsekwencje - przynajmniej w kwestii rankingu popularności - _mówi Zaborowski.

POSŁUCHAJ OPINII ZABOROWSKIEGO:

Marcin Zaborowski dodaje, że afera podsłuchowa obciąża nie tylko torysów, ale wszystkie brytyjskie środowiska polityczne.

- _ Murdoch był przez jakiś czas bliski Tony Blaira, był bliski partii pracy. Tutaj nikt nie ma czystych rąk. W poprzednich wyborach wsparł partię pracy, w obecnych wsparł partię konserwatywną. Oni zawsze wspierają tych, którzy wygrają także tutaj wszyscy są winni _- uważa Zaborowski.

W aferę podsłuchową zamieszany jest m.in. Andy Coulson, niegdyś redaktor naczelny _ News of the World _, a w ostatnich miesiącach medialny doradca Davida Camerona. Inna była szefowa pisma Rebekah Brooks miała gościć na urodzinowym przyjęciu Camerona.
Sam premier skrócił podróż do Afryki i dzisiaj ma składać wyjaśnienia przed parlamentem w sprawie swoich związków z ludźmi zamieszanymi w aferę podsłuchową.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t152811.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/rupert;murdoch;zeznaje;w;sprawie;news;of;the;world,212,0,876756.html) Murdoch zeznaje. W tle sprawy śmierć Deputowani będą chcieli dowiedzieć się, czy obaj biznesmeni wiedzieli o podsłuchach bulwarówek _ News of the World _ i _ The Sun _ oraz o łapówkach dla funkcjonariuszy brytyjskiej policji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t151121.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afera;podsluchowa;rebekah;brooks;aresztowana,123,0,874363.html) "Przybrana córka Murdocha" w areszcie Była dyrektorka wykonawcza News International została zatrzymana przez policję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t128718.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afera;podsluchowa;policja;naciskala;na;guardiana,198,0,874182.html) Scotland Yard chciał tuszować wielką aferę? Najwyższe kierownictwo Scotland Yardu w prywatnych rozmowach z redaktorem naczelnym Guardiana Alanem Rusbridgerem twierdziło, że relacje gazety na temat tzw. afery podsłuchowej są nieprawdziwe i przesadne.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)