Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera w BBC. Były szef ma zwrócić odprawę?

0
Podziel się

949 tys. funtów - tyle wraz z wymówieniem dostał Mark Byford, były zastępca dyrektora generalnego BBC. Rekordzistą był jednak George Entwistle, który po niecałych 2 miesiącach pracy dostał 800 tys. funtów.

Afera w BBC. Były szef ma zwrócić odprawę?
(Gene Hunt/CC/Flickr)
bEigVlbF

Brytyjska korporacja nadawcza BBC przypuściła atak na kulturę niezasłużenie wygórowanych odpraw, jakie otrzymywali w przeszłości jej odchodzący dyrektorzy. Pieniądze na odprawy pochodziły z abonamentu.

BBC przeprowadziło wywiad z Markiem Byfordem, byłym zastępcą dyrektora generalnego BBC, który 2 lata temu otrzymał wymówienie i czek na... 949 tysięcy funtów. _ _

_ - Absolutnie nie uważam, żeby to była z mojej strony zachłanność. Straciłem pracę i dostałem tyle ile dało mi BBC _ - powiedział Mark Byford w wywiadzie dla swego byłego pracodawcy i odmówił odpowiedzi, czy byłby gotów zwrócić część z tej sumy.

bEigVlbH

Kolejni dyrektorzy wynosili z BBC odprawy w wysokości co najmniej pół miliona funtów. George Entwistle, który został de facto wyrzucony za nieudolność, dostał 800 tysięcy - po niecałych 2 miesiące na stanowisku. Nowy dyrektor generalny BBC, Tony Hall powiedział, że domaga się powrotu do kultury _ chudych czeków _.

BBC nie jest zresztą jedynym winowajcą. Narodowy Urząd Audytu podał w lipcu, że tylko w zeszłym roku finansowym 150 brytyjskich dyrektorów i prezesów otrzymało odprawy w wysokości 25 milionów funtów.

Czytaj więcej w Money.pl

bEigVlci
business news
wiadomości
KOMENTARZE
(0)