Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dane osobowe
13.12.2008 12:24

Afera w Niemczech. Wyciekły dane klientów

Z banku Landesbank Berlin skradziono informacje dotyczące kart kredytowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

- _ Z berlińskiego banku krajowego Landesbank Berlin skradziono poufne dane dotyczące kart kredytowych kilkudziesięciu tysięcy klientów - _informuje _ Frankfurter Rundschau _.

Gazeta podała, że do redakcji trafiła anonimowa przesyłka ze szczegółowymi zestawieniami informacji o kartach kredytowych - w tym numerów identyfikacyjnych PIN - adresach, numerach kont i przelewach. Zestawienia zapisane były na przeźroczystych mikrofiszkach.

W piątek redakcja poinformowała o przesyłce policje i prokuraturę. Według _ Frankfurter Rundschau _ berliński bank krajowy jest największym wystawcą kart kredytowych w Niemczech. Gazeta pisze, że skradzione dane pochodziły z firmy Atos Worldline, która produkuje karty dla banku i ma filię we Frankfurcie.

ZOBACZ TAKŻE:

Rzecznik LBB powiedział, że bank nie ma informacji o wycieku danych i sprawdzi doniesienia gazety.

Według niemieckich ekspertów od ochrony danych osobowych ujawniony w sobotę skandal przesłonił wszystkie dotychczasowe przypadki wycieku poufnych informacji personalnych.

Skradzione z Landesbank Berlin informacje mają najwyższy stopień poufności i podlegają najwyższym standardom bezpieczeństwa - ocenił w rozmowie z dziennikiem _ Berliner Zeitung _ Thilo Weichert z Krajowego Centrum Ochrony Danych w Szlezwiku-Holsztynie.

Jego zdaniem szczególnym powodem do niepokoju jest wyciek numerów PIN, które umożliwiają ściągnięcie z kart kredytowych maksymalnej dostępnej kwoty.

Tagi: dane osobowe, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz