Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agencja prasowa DAPD zbankrutowała. Pensje wypłaci syndyk

0
Podziel się:

Przewodniczący Niemieckiego Związku Dziennikarzy Michael Konken nazwał decyzję katastrofą dla redaktorów.

Agencja prasowa DAPD zbankrutowała. Pensje wypłaci syndyk
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Druga co do wielkości niemiecka agencja informacyjna DAPD ostatecznie zaprzestała działalności. Od ogłoszenia ponad miesiąc temu niewypłacalności kierownictwu agencji nie udało się znaleźć inwestora, który zapewniłby jej dalszą egzystencję._ _

_ Dziś o godz. 17 zaprzestaliśmy dostarczania klientom informacji _ - ogłosiła w czwartek syndyk Petra Hilgers. 175 pracowników DAPD do końca kwietnia będzie otrzymywać wynagrodzenie od syndyka.

_ Po rezygnacji kilku partnerów rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti jako ostania zerwała 9 kwietnia negocjacje _ - czytamy w oświadczeniu syndyka. Jak wyjaśniła Hilgers, nie udało się pozyskać kapitału, który pozwoliłby na wyrównanie strat, z którymi należało się liczyć w przypadku kontynuowania działalności. Zastępca redaktora naczelnego RIA Nowosti Walerij Lewczenko deklarował wcześniej, że jego agencja poprzez wejście do DAPD chce mocniej zaznaczyć swoją obecność na europejskim rynku medialnym.

Przewodniczący Niemieckiego Związku Dziennikarzy Michael Konken nazwał decyzję _ katastrofą _ dla redaktorów DAPD oraz współpracowników redakcji. _ Rynek agencji stał się uboższy _ - powiedział Konken, dodając, że jest to _ strata dla pluralizmu mediów w Niemczech _.

DAPD powstała w 2010 roku z połączenia istniejącej od 1971 roku agencji ddp oraz niemieckiej redakcji amerykańskiej Associated Press (AP). Po okresie bardzo dynamicznego rozwoju, kiedy to DAPD zagroziła pozycji lidera na rynku niemieckim - agencji DPA - doszło w październiku 2012 roku do zgłoszenia pierwszego wniosku o upadłość. Właściciele agencji Peter Loew i Martin Vorderwuelbecke nieoczekiwanie zaprzestali wtedy finansowania firmy.

Po restrukturyzacji i zwolnieniu jednej trzeciej z 300 pracowników DAPD pod kierownictwem Ulricha Ende 1 lutego rozpoczęła ponownie działalność, jednak 1 marca ze względu na niedotrzymanie obietnic przez inwestorów zmuszona została do ponownego zgłoszenia upadłości.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemiecki minister tłumaczy się ws. Cypru Niemieccy politycy skrytykowali program ratowania Cypru przed bankructwem, określając jako poważny błąd zawarte w nim plany obciążenia specjalnym podatkiem również mniejszych wkładów bankowych.
Nie ma już ratunku dla Neckermanna Firma z ponad 60-letnią tradycją, przestaje istnieć. Wycofał się ostatni interesant, rozważający kupno części firmy.
Niemcy chcą szybko podpisać tę umowę Podczas konsultacji międzyrządowych w Berlinie oba kraje opowiedziały się też za dyplomatycznym rozwiązaniem konfliktu z Iranem.
business news
wiadomości
strategie firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)