Notowania

aig
07.06.2010 07:10

AIG jednak nie sprzeda azjatyckiego oddziału

Przejęciem części giganta zainteresowany był brytyjski ubezpieczyciel Prudential.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fredcamino/CC/Flickr)

Brytyjski ubezpieczyciel Prudential zapowiedział, że nie ma planów ponownego ubiegania się o AIA – azjatycki oddział amerykańskiego ubezpieczyciela AIG.

Planowana transakcji upadł na początku czerwca, bo nie powiodły się negocjacje Prudential, który chciał wywalczyć niższą cenę na AIA.

Jak informuje portal BBC News, w ostatnich dniach pojawiły się sugestie, jakoby Prudential miał nowy plan przejęcia.

Brytyjski ubezpieczyciel nie potwierdza jednak doniesień. Firma oświadczyła, że nie _ ma wskrzeszenia idei transakcji z AIA, a wszelkie spekulacje są błędne i nieprawdziwe _.

W marcu Prudential zgodził się kupić AIA za 35,5 mld dol. Ale w maju, po sprzeciwie akcjonariuszy, rozpoczął nowe negocjacje. Brytyjczycy chcieli, aby ostatecznie cena wyniosła poniżej 30 mld dol.

AIG odpowiedział jednak, że nie rozważa zmian w warunkach zakupu. Tym sposobem idea przejęcia upadła.

Aby spłacić długi, AIG wyprzedaje swoje spółki. W 2009 r. firma pozbyła się AIG Bank Polska, sprzedając go Santanderowi - jednemu z największych europejskich banków.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Prudential kupi AIG w Azji, ale taniej ]( http://manager.money.pl/news/artykul/prudential;kupi;aig;w;azji;ale;taniej,51,0,627251.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: aig, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz