Notowania

Przejdź na
aig
15.03.2009 08:30

AIG pod ciśnieniem. Obcina premie

Szef chwiejącego się giganta uległ naciskom Waszyngtonu. Bonusy bankierów zostaną zredukowane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szef chwiejącego się giganta uległ naciskom Waszyngtonu. Bonusy bankierów zostaną zredukowane. Edward Liddy poinformował o tym sekretarza skarbu USA.

Jak donosi BBC włodarze zmagającego się z poważnymi kłopotami AIG zapowiedzieli, że premie za 2008 rok zostaną jednak wypłacone zgodnie z wcześniejszym planem.

Obcięte mają być dodatki do wynagrodzeń wysokiej kadry za rok 2009. Według zapowiedzi szefa AIG co najmniej o 30 proc.

Firma, w którą rząd USA wpompował już 180 mld dolarów uległa w ten sposób naciskom ze strony administracji waszyngtońskiej.

Pomoc dla AIG to najprawdopodobniej największy pakiet ratunkowy dla jednej firmy w historii USA. Jak podkreśla brytyjski serwis AIG odgrywa kluczową rolę w ubezpieczaniu ryzyka instytucji finansowych, więc jego upadek niósłby ze sobą niewyobrażalne konsekwencje dla rynków finansowych.

ZOBACZ REPORTAŻ O KOLEJNEJ WYCIECZCE SZEFÓW AIG DO LUKSUSOWEGO SPA (ang.):

Nie widać końca kłopotów. Wielkie straty AIG

Kłopoty AIG stały się już symbolem kryzysu finansowego.Strata za IV kwartał 2008 roku sięgnęła rekordowych 61,7 mld dolarów.. Jesienią złość opinii publicznej w USA wywołały doniesienia o firmowej wycieczce do spa w Kalifornii. Pod pręgierzem oczekiwańbyli szefowie firmy musieli oddać wielomilionowe odprawy.

Zmuszona do wyprzedaży części aktywów - właściciela ma zmienić m.in. AIG Bank Polska, który w przeciwieństwie do macierzystej firmy ostatnio opublikował bardzo dobre wyniki finansowe- firma wciąż nie może stanąć na nogi. I to pomimo tego, że dostała od rządu USA 150 mld dolarów pomocy.

Ostatnio operacje AIGznalazły się pod lupą brytyjskiego nadzoru finansowego.Podobne do brytyjskiego śledztwo trwa też w USA. M.in. z powodu kłopotów finansowych amerykański gigant już zapowiedział, że nie będzie przedłużać umowy sponsorskiej z drużyną Manchesteru United.

Tagi: aig, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz