Notowania

aig
08.05.2009 09:04

AIG wychodzi na prostą? Straty topnieją

W I kwartale firma straciła tylko 4,35 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W I kwartale firma straciła tylko 4,35 mld dolarów. To zdecydowanie mniej niż trzy miesiące wcześniej. *

O wynikach amerykańskiego giganta finansowego donosi BBC. Są one zdecydowanie odmienne od tych zanotowanych w ostatnim kwartale 2008 roku. Wtedy AIG straciło 61,7 mld dolarów - była to największa strata w historii USA.

Brytyjski serwis podkreśla, że tak złe wyniki były przede wszystkim spowodowana kosztami likwidacji działu zajmującego się produktami finansowymi, który w dużej mierze był odpowiedzialny za sytuację firmy, która niemal zbankrutowała w ubiegłym roku.

AKTYWA AIG W RĘKACH FED. ZOBACZ REPORTAŻ BLOOMBERGA (ang.):

AIG symbolem kryzysu

Kłopoty AIG stały się już symbolem kryzysu finansowego.Strata za IV kwartał 2008 roku sięgnęła rekordowych 61,7 mld dolarów.. Jesienią złość opinii publicznej w USA wywołały doniesienia o firmowej wycieczce do spa w Kalifornii. Pod pręgierzem oczekiwańbyli szefowie firmy musieli oddać wielomilionowe odprawy.

Zmuszona do wyprzedaży części aktywów - właściciela ma zmienić m.in. AIG Bank Polska, który w przeciwieństwie do macierzystej firmy ostatnio opublikował bardzo dobre wyniki finansowe- firma wciąż nie może stanąć na nogi. I to pomimo tego, że dostała od rządu USA 150 mld dolarów pomocy.

Ostatnio operacje AIGznalazły się pod lupą brytyjskiego nadzoru finansowego.Podobne do brytyjskiego śledztwo trwa też w USA. M.in. z powodu kłopotów finansowych amerykański gigant już zapowiedział, że nie będzie przedłużać umowy sponsorskiej z drużyną Manchesteru United.

Tagi: aig, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz