Notowania

aig
09.04.2009 06:25

AIG znów pod lupą. Dobrze wydali 105 mld dolarów?

Neli Barofsky z ramienia rządu USA bada wydatki ubezpieczyciela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Nadzór badający wydatki z wartego 700 mld dolarów pakietu ratunkowego sprawdza ubezpieczyciela.

Jak donosi _ Daily Telegraph _ Neil Barofsky główny inspektor TARP - instytucji zajmującej się nadzorowaniem przepływów finansowych w ramach programu mającego pobudzić koniunkturę w amerykańskiej gospodarce - prowadzi audyt ostatnich transakcji, jakie miały miejsce między AIG a niektórymi bankami i stanami USA.

Brytyjski serwis wymienia banki, które dostały pieniądze od AIG to m.in. Goldman Sachs (12,9 mld dolarów)m SocGen (11,9 mld dolarów) i Barclays (7,9 mld dolarów).

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Były szef AIG: Cały zarząd firmy do wymiany ]( http://manager.money.pl/news/artykul/byly;szef;aig;caly;zarzad;firmy;do;wymiany,199,0,441287.html )
* [ Dyrektor z AIG: Zdradziła nas firma i rząd, odchodzę! ]( http://manager.money.pl/news/artykul/dyrektor;z;aig;zdradzila;nas;firma;i;rzad;odchodze,213,0,438741.html )

AIG otrzymało od rządu 178 mld dolarów pomocy. Część polityków obawia się, że pieniądze podatników za pośrednictwem tej firmy, posłużyły do ratowania banków.

Audyt ma sprawdzić m.in. czy zostały przeprowadzone oceny kondycji finansowej i _ ekspozycji na ryzyko _ kontrahentów AIG.

Brytyjski serwis przypomina, że niektóre banki - m.in. Goldman Sachs - już poinformowały, że nie miały miejsca, żadne złe sytuacje. Rzecznik AIG nie skomentował doniesień o dochodzeniu.

Nie widać końca kłopotów. Wielkie straty AIG

Kłopoty AIG stały się już symbolem kryzysu finansowego.Strata za IV kwartał 2008 roku sięgnęła rekordowych 61,7 mld dolarów.. Jesienią złość opinii publicznej w USA wywołały doniesienia o firmowej wycieczce do spa w Kalifornii. Pod pręgierzem oczekiwańbyli szefowie firmy musieli oddać wielomilionowe odprawy.

Zmuszona do wyprzedaży części aktywów - właściciela ma zmienić m.in. AIG Bank Polska, który w przeciwieństwie do macierzystej firmy ostatnio opublikował bardzo dobre wyniki finansowe- firma wciąż nie może stanąć na nogi. I to pomimo tego, że dostała od rządu USA 150 mld dolarów pomocy.

Ostatnio operacje AIGznalazły się pod lupą brytyjskiego nadzoru finansowego.Podobne do brytyjskiego śledztwo trwa też w USA. M.in. z powodu kłopotów finansowych amerykański gigant już zapowiedział, że nie będzie przedłużać umowy sponsorskiej z drużyną Manchesteru United.

ZOBACZ KOGO BYŁY SZEF AIG OSKARŻA O DOPROWADZENIE FIRMY DO UPADKU (CBS, ang.):

Tagi: aig, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz