Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Air France planuje redukcję 2,8 tys. miejsc pracy

0
Podziel się:

Linie lotnicze ogłosiły, że nie sprostają celom finansowym na bieżący rok, co zmusza je do kolejnych cięć miejsc pracy przez dobrowolne zwolnienia.

Air France planuje redukcję 2,8 tys. miejsc pracy
(PAP/EPA)
bECGhFNN

Francuskie linie lotnicze Air France poinformowały o planach redukcji kolejnych 2,8 tys. miejsc pracy przez dobrowolne zwolnienia, aby przywrócić rentowność w obliczu rosnącej konkurencji, niskiego wzrostu ruchu pasażerskiego oraz wysokich cen paliwa.

W czerwcu francuski przewoźnik już ogłaszał, że w ramach programu oszczędnościowego Transform 2015, wdrażanego od stycznia 2012 roku, zamierza zredukować około 5 tys. miejsc pracy na drodze naturalnej płynności kadr oraz dobrowolnych zwolnień do końca 2013 roku.

Dzisiaj Air France ogłosiła, że nie sprosta celom finansowym na bieżący rok, co zmusza linie do kolejnych cięć miejsc pracy poprzez dobrowolne zwolnienia. Podkreślono jednocześnie, że firma będzie kontynuować politykę ograniczania wzrostu wynagrodzeń.

bECGhFNP

- _ Obecnie jesteśmy w okresie słabego popytu _ - powiedział dyrektor generalny Air France Frederic Gagey.

Air France poinformowała, że trwają negocjacje ze związkami zawodowymi na temat planowanych cięć.

Europejskie linie lotnicze zostały dotknięte kryzysem przez niski wzrost liczby pasażerów i wysokie koszty paliwa, a także ze względu na konieczność konkurowania z tanimi przewoźnikami, takimi jak Easyjet czy Ryanair.

W 2004 roku linie Air France połączyły się z holenderskim przewoźnikiem KLM. Po ogłoszeniu wiadomości o zwolnieniach akcje Air France KLM spadły o ponad 3 proc.

bECGhFNV
Czytaj więcej w Money.pl
Regionalne porty zyskają dzięki Eurolotowi? Dla rozwoju regionalnych portów lotniczych krajowy przewoźnik regionalny jest pożądanym partnerem biznesowym.
Niekorzystne zmiany dla pasażerów samolotów? Chodzi o trzy propozycje Komisji Europejskiej dotyczące praw pasażerów, które są teraz rozpatrywane przez PE.
Etihad kupi LOT? "Bardzo prawdopodobne" _ Europejskie linie są łakomym celem dla przewoźników z Bliskiego Wschodu, którzy chcą zwiększyć swój udział w rynku europejskim _.
bECGhFOq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)