Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkn orlen
05.06.2006 13:04

Akcjonariusze PKN Orlen zagłosują przez Internet

PKN Orlen jako pierwsza spółka publiczna w Polsce, przeprowadzi 27 czerwca transmisję internetową posiedzenia Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, połączoną z możliwością głosowania przez udziałowców spółki z wykorzystaniem internetu, czyli proxy voting on-line.

Podziel się
Dodaj komentarz

PKN Orlen jako pierwsza spółka publiczna w Polsce, przeprowadzi 27 czerwca transmisję internetową posiedzenia Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, połączoną z możliwością głosowania przez udziałowców spółki z wykorzystaniem internetu, czyli proxy voting on-line.

O nowej usłudze poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej dyrektor Biura Relacji Inwestorskich spółki, Dariusz Grębosz.

Głosowanie akcjonariuszy PKN Orlen przez internet będzie polegało na przesyłaniu podczas obrad Walnego Zgromadzenia (w czasie rzeczywistym) odpowiednich dyspozycji (instrukcji) dotyczących głosowania nad konkretną uchwałą, do pełnomocnika obecnego na sali posiedzenia, który w imieniu akcjonariusza będzie wykonywał prawo głosu.

Z usługi proxy voting on-line będą mogli skorzystać akcjonariusze płockiego koncernu, którzy wcześniej złożą świadectwo depozytowe w siedzibie spółki oraz dokonają odpowiedniej rejestracji na co najmniej 7 dni przed Walnym Zgromadzeniem (w przypadku najbliższego WZA do 20 czerwca).

Każdy zarejestrowany w ten sposób akcjonariusz uzyska indywidualne i niepowtarzalne hasło dostępu umożliwiające zalogowanie się do systemu internetowego, łączącego go z komputerem pełnomocnika obecnego na sali. Przesyłanie instrukcji do głosowania będzie szyfrowane.

Na dzień przez Walnym Zgromadzeniem, akcjonariusz musi zalogować się do serwisu, potwierdzając tym samym swój udział w obradach.

Dodatkowym warunkiem korzystania z oferowanej usługi, będzie udzielenie pełnomocnictwa kancelarii prawnej.

Obsługa transmisji i przesyłania instrukcji do głosowania odbywać się będzie w polskiej i angielskiej wersji językowej.
_ Staramy się zaoferować usługę zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Może być ona dogodna przede wszystkim dla tych inwestorów, którzy nie mogą z różnych powodów uczestniczyć w WZA, na przykład ze względu na czas i koszty dojazdu _ - powiedział Dariusz Grębosz.

W styczniu tego roku PKN Orlen po raz pierwszy w swojej historii przeprowadził internetową transmisję Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, którą oglądało 1.515 internautów, w tym także odbiorcy z Wielkiej Brytanii, Czech, Danii, Niemiec, Francji, Luksemburga oraz USA.

Tagi: pkn orlen, business news, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz